Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Orzeł Opole CUP 2017

ORZEŁ OPOLE CUP 2017 już w najbliższą niedzielę!

Akademia Piłki Ręcznej Orzeł Opole wspólnie ze swoimi partnerami oraz sponsorami zorganizuje już po raz trzeci Ogólnopolski Turniej piłki ręcznej dla dzieci z rocznika 2005 i młodszych pod nazwą ORZEŁ OPOLE CUP 2017.

Ideą projektu jest rozwój szczypiorniaka i propagowanie tej dyscypliny sportu w naszym regionie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, dlatego też zapraszamy do rozgrywek zespoły nie tylko z naszego województwa i ościennych miejscowości, ale kluby zaprzyjaźnione z naszą szkółką, z którymi współpracujemy, i u których gościmy na turniejach w trakcie trwania sezonu.

W ubiegłym roku w zawodach triumfował Olimp Grodków, który okazał się bezkonkurencyjny na boisku „Hali Gwardii”, natomiast pierwszą edycję turnieju wygrał OSiR Komprachcice. W tegorocznych rozgrywkach, podobnie jak w poprzednich odsłonach wystartuje pięć ekip. Na parkiecie prócz naszej drużyny, zaprezentują się także: triumfator premierowego turnieju, OSiR KOMPRACHCICE, reprezentant województwa dolnośląskiego, ŚKPR ŚWIDNICA, przedstawiciel z woj. Łódzkiego, MKS WIELUŃ oraz młodzieżowy zespół aktualnego Mistrza Polski Seniorów, VIVE KIELCE.

Tegoroczny sezon dla naszych Orzełków z rocznika 2005 będzie sprawdzianem umiejętności i charakteru, ponieważ wielu z tych zawodników rozpoczynało swoją przygodę w Klubie, kiedy ten stawiał pierwsze kroki w swojej działalności sportowej. W tym sezonie młodzi adepci piłki ręcznej muszą sobie radzić bez starszych kolegów, którzy weszli już w wiek młodzika i wskoczyli na inny etap rywalizacji sportowej. Jak wspominają trenerzy, obecna grupa dojrzała już do gry na wysokim poziomie, prezentuje wiele systemów rozgrywania akcji i mocno dopracowała aspekty techniczne handballowego rzemiosła. Turnieje ligowe, regionalne i ogólnopolskie dają nam teraz plony i przynoszą zamierzone efekty, doceniają to także lokalni partnerzy, którzy chętnie współpracują z Akademią w ramach rozwoju szkółki, a także przy organizacji największych rozgrywek piłki ręcznej dla dzieci w naszym województwie – Mini Handball Ligi.

ORZEŁ OPOLE CUP 2017 odbędzie się w niedzielę, 29.10.2017 w Kompleksie rekreacyjno-sportowym „GWARDIA” przy ulicy Kowalskiej 2. Pierwsze mecze rozpoczną się o godzinie 9:00.
Zapraszamy serdecznie rodziców, przyjaciół i wszystkich kibiców piłki ręcznej!

Komentarze

komentarz