Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
orzel-opole 2016/2017

Orzeł najlepszy w województwie opolskim!

Tegoroczny sezon ligowy dla naszego zespołu dobiegł już końca. W miniony piątek, tj. 28.04.2017, w „Hali Gwardii” uczestniczyliśmy w finałowym turnieju Wojewódzkiej Ligi OZPR, którego zresztą byliśmy organizatorem. W zawodach, tak jak i w całych obecnych rozgrywkach nie zaznaliśmy goryczy porażki, wygraliśmy wszystkie mecze, swoich rywali pokonując zdecydowanie, prezentują przy tym bardzo dobrą i skuteczną grę.

W ramach rywalizacji w grupie „A” zagraliśmy trzy turnieje eliminacyjne, których gospodarzem były kolejne ekipy z grupy, trzy zwycięstwa z LKS OSiR Komprachcice oraz tyle samo triumfów z KS Gwardią Opole dały naszej drużynie pierwsze miejsce w tabeli, z 12 punktami na koncie. Z przeciwległej grupy do finału awansował Olimp Grodków z pierwszego miejsca oraz SKS Orlik Brzeg z drugiego, a czwórkę finalistów uzupełnił zespół z Komprachcic.

Turniej finałowy przyniósł nam sporo emocji, a nasze Orzełki zaprezentowały formę i styl, którym zachwycają od początku sezonu, pokonując kolejno ekipy z Komprachcic, Brzegu oraz w meczu o złoto, Olimp Grodków.
W województwie opolskim w kategorii Dzieci – Chłopcy nasz zespół okazał się bezkonkurencyjny, zwyciężając wszystkie 9 meczów i zdobywając łącznie komplet 18 punktów. Ten wynik pokazuje dosadnie, że drużyna, która  istnieje niespełna dwa sezony, a rok temu przegrywała mecz za meczem, zrobiła ogromny postęp pod okiem trenerów – Bogumiła Barana i Macieja Nawrockiego.

Klub Sportowy Orzeł Opole powstał z myślą o szkoleniu dzieci i młodzieży według spójnego i jednolitego systemu, który ma przynieść wymierne efekty w przyszłości. Zajęcia od samego początku są bezpłatne i w tej kwestii nic się nie zmieni, co sprawia, że nie stawiamy przed nikim barier, a każdy chętny do rozpoczęcia przygody ze szczypiorniakiem, może spróbować swoich sił bez względu na umiejętności.

Bardzo jednak żałujemy, że na etapie rozgrywek wojewódzkich kończymy swoje zmagania, apetyt rośnie w miarę jedzenia, a decyzją podjętą na Zjeździe delegatów Związku Piłki Ręcznej w Polsce, ogólnopolskie rozgrywki dzieci zostały w tym sezonie wycofane.

Wyniki Ligi Wojewódzkiej Chłopców 2016/2017:

Olimp Grodków  – SKS Orlik Brzeg   13:10

Orzeł Opole – LKS OSiR Komprachcice   15:6

LKS OSiR Komprachcice – Olimp Grodków   13:18

Orzeł Opole – SKSK Orlik Brzeg   16:8

SKS Orlik Brzeg – LKS OSiR Komprachcice      14:11

Orzeł Opole – Olimp Godków  12:6

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. Orzeł Opole 6
  2. Olimp Grodków 4
  3. SKS Orlik Brzeg 2
  4. LKS OSiR Komprachcice  0

 

 

Komentarze

komentarz