Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
liga-wojewodzka-dzieci

Orzeł z kompletem punktów podczas pierwszego turnieju ligowego

W niedzielę 11.12.2016 rozpoczęliśmy zmagania w Lidze Wojewódzkiej w kategorii Dzieci – Chłopcy.  W tegorocznym sezonie trafiliśmy do grupy B wraz z zespołem z Komprachcic oraz Gwardią Opole. W przeciwległym koszyku występują Orlik Brzeg, Olim Grodków I oraz Olimp Grodków II.
W premierowym meczu pokonaliśmy OSiR Komprachcice 24:10, nasz zespół zagrał mądrze w obronie i zespołowo w ataku, o czym świadczy równomierny rozkład zdobytych bramek.

Zdecydowanie więcej emocji było w drugim spotkaniu, gdzie  mecz rozgrywał się na pograniczu remisu, lecz zarówno po pierwszej połowie, jak i po końcowym gwizdku sędziego, o jedną  bramkę lepszy okazał się zespół z Komprachcic, który pokonał Gwardię14:13.
Na zakończenie niedzielnych zmagań ligowych podejmowaliśmy Gwardię Opole, nasze Orzełki szybko zbudowały bezpieczną przewagę, skrupulatnie powiększając ją w trakcie spotkania. Wszyscy nasi gracze mieli okazję do zaprezentowania się na boisku, a zmiennicy nie zawiedli i podtrzymali wysoki poziom gry naszej ekipy.

Rozgrywki ligowe 2016/2017 rozpoczęliśmy od dwóch zwycięstw i z czterema punktami na koncie przewodzimy w tabeli Grupy B. Najwięcej bramek podczas pierwszego turnieju rzucił niezawodny Tymoteusz Sobków. Zawodnik z Komprachcic zanotował 16 trafień.

Orzeł Opole: Molewko, Aksamit 1, Chmielewski 7, Gałwa 1, Górniak 1, Janikowski 4, Kraczkowski 8, Lilien 7, Luksa 1, Rabenda 4, Rawecki 1, Stefani 9.

OSiR Komprachcice: Baranowski, Bareja, Chrzanowski, Jurek, Litwiniec, Łepek 5, Olender, Pałubiak, Skiba, Sobków 16, Świerc, Tracz 1, Pawleta 3

Gwardia Opole:  Cebula 2, Gołębiowski, Grzejszczak 6, Hołyński 7, Knapik, Wypych 2, Karasiewicz, Przyszlak 4

 

Wyniki:

Orzeł Opole – OSiR Komprachcice   24:11 (13:3)

Gwardia Opole – OSiR Komprachcice  13:14  (7:8)

Orzeł Opole  – Gwardia Opole  20:8  (10:3)

Komentarze

komentarz