Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
orzel-opole

III dzień letniego obozu sportowego dla uczestników MHL 2017 – raport

Środa to półmetek letnich półkolonii dla uzdolnionej młodzieży, która została wyróżniana po rozgrywkach tegorocznej Mini Handball Ligi. Choć pogoda za oknem nie rozpieszcza, to uczestnicy obozu po raz kolejny stawili się w komplecie na zajęcia. Dziś w przeciwieństwie do poprzednich dni było dużo gry zespołowej, tym razem na całej płycie boiska.

Młodzi adepci piłki ręcznej musieli więcej biegać , szybko wracać do obrony i konstruować akcje w ataku, jednak zawodnicy nie mieli z tym żadnego problemu, wielu z nich miało już kontakt z profesjonalną piłką ręczną, chociażby podczas rozgrywek ligowych OZPR czy na Światowym Turnieju Piłki Ręcznej we włoskim TERAMO.

Popołudniowe wyjście zorganizowane było niejako powiązane z zajęciami z piłki ręcznej. Dwugodzinna zabawa na kręgielni nie tylko wymagała precyzji i odpowiedniej taktyki, ale także intensywnie wpływała na pracę nadgarstka, który w szczypiorniaku pełni bardzo ważną rolę. Poza tym była świetna zabawa i rywalizacja z rówieśnikami na innej płaszczyźnie niż piłka ręczna.

Jutro kolejne zajęcia i kolejne emocje pozasportowe , tym razem już ściśle związane z … wodą 🙂

Komentarze

komentarz