Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
mini handball liga

Grad bramek podczas II turnieju MHL 2018

W niedzielę, 15 kwietnia odbył się drugi turniej tegorocznej Mini Handball Ligi. 11 drużyn z opolskich szkół podstawowych rozegrało kolejne spotkania w ramach rywalizacji grupowej.

W grupie „A” jak burza idzie PSP nr 1, która wygrała wszystkie swoje spotkania, pokonując kolejno PSP 21, PSP Kolonowskie, PSP Tarnów Op. oraz w hitowym starciu „pomarańczowych” z PSP nr 24. Jedynka jest niekwestionowanym liderem grupy, a podopieczni Bogumiła Barana pewnie zmierzają po awans do półfinałów z pierwszego miejsca.
Swoje kolejne punkty zdobyła szkoła z Dąbrowy, która zwyciężyła 12:8 ze swoim sąsiadem w tabeli, PSP Tarnów Op.
Ze zmiennym szczęściem występowali uczniowie z PSP nr 21, którzy najpierw po wyrównanym boju przegrali z PSP nr 1, stosunkiem 10:7, natomiast w kolejnym swoim meczu pokonali silną ekipę z Kolonowskiego 15:3. Podopieczni trenera Czesława Sajko dołożyli do tego jeszcze dwa zwycięstwa, z zespołem z Dąbrowy oraz PSP Tarnów Op. Bez zdobyczy punktowej zmagania po raz kolejny zakończył zespół z Tarnowa Op., który zamyka tabelę.

W pierwszej grupie sytuacja jest niezwykle wyrównana. Poza bezkonkurencyjną „jedynką” aż cztery zespoły mają szansę na awans z grupy, co zapowiada niezwykłe emocje podczas III turnieju pomiędzy PSP 24, PSP 21 a zespołem z Kolonowskiego.

W grupie „B” swoich pierwszych punktów nie zdobył nadal zespół z Komprachcic, choć warto podkreślić, że progres u młodych sportowców widoczny jest gołym okiem. Wciąż zachwycają obrońcy tytułu, ekipa z Grodkowa, która zachowała miano niepokonanej drużyny zwyciężając pewnie w swoich meczach z PSP nr 26, PSP nr 9 oraz z Zawadzkim.
Swoje dwa mecze wygrała szkoła nr 26 z Grudzic, która po raz kolejny pokazała kawał świetnego hanballu. Podopieczni trenera Grzegorza Tymczyszyna  do ostatniego meczu będą liczyć się w walce o awans do półfinałów, a decydujące będą spotkania podczas III turnieju w maju.
Do grona zespołów, które aspirują do awansu wciąż dobija „dziewiątka”. Jednak dzisiejsze porażki z Grodkowem, PSP nr 26 oraz ekipą z Zawadzkiego, mocno te plany oddaliły.

W grupie „B” także mamy bezapelacyjnego lidera, którym jest PSP nr 3 Grodków. O drugą pozycję powalczą PSP Zawadzkie z PSP nr 26.

Komplet wyników, II turniej MHL, 15.04.2018:

Grupa A, 2 kolejka (15.04.2018):

PSP 24 – PSP Kolonowskie  19:20

PSP 1 – PSP 21    10:7

PSP Tarnów Opolski – PSP w Dąbrowie   8:12

PSP 1 – PSP Kolonowskie    11:8

PSP 24 – PSP w Dąbrowie    13:8

PSP 21 – PSP Kolonowskie   15:3

PSP 1 – PSP Tarnów Opolski    14:3

 PSP 21 – PSP w Dąbrowie  7:5

PSP 1  – PSP 24   19:12

PSP Tarnów Opolski – PSP 21    5:11

PSP w Dąbrowie – PSP Kolonowskie     8:13

 

Grupa B, 2 kolejka (15.04.2018):

PSP 9 – PSP Zawadzkie    8:12

PSP 26 – PSP Komprachcice    7:3

PSP Zawadzkie – PSP Grodków   11:14

PSP 9 – PSP 26    12:15

Komprachcice – Zawadzkie  4:15

 PSP 3 Grodków – PSP 26   20:14

PSP Komprachcice – PSP 9  3:23

 PSP 9 – PSP nr 3 Grodków  12:20

Komentarze

komentarz