Wielki Finał III edycji Mini Handball Liga

Szczegóły

10 szkół podstawowych z województwa opolskiego, ponad 120 uczestników, 4 turnieje i 47 rozegranych spotkań – tak w matematycznym skrócie wyglądała tegoroczna Mini Handball Liga.

Największe rozgrywki piłki ręcznej dla dzieci w naszym regionie zdominowała szkoła podstawowa z Grodkowa. Podopieczni Romana Smolińskiego nie przegrali żadnego spotkania, notując 9 zwycięstw i jeden remis. Aż trzykrotnie swoje mecze rozgrywali  z PSP nr 24, w tym ten najważniejszy w finale, który wygrali po bardzo ciekawym widowisku 14:9.

PSP nr 3 z Grodkowa to zeszłoroczni brązowi medaliści MHL, jednak  systematyczna praca na zajęciach w szkole oraz pozalekcyjnych treningach przynosi znakomite efekty oraz sportowy progres. Grodków, wygrywając III edycję, podtrzymał także inną passę tych rozgrywek, a mianowicie żadna dotąd drużyna z Opola, nie zdołała  wygrać Mini Handball Ligi.

W czołówce utrzymuje się także obecny wicemistrz – PSP nr 24, gdzie tradycje związane z piłką ręczną są głęboko zakorzenione, a poprzez swoją pasję i ogromne zaangażowanie, swoich kolejnych utalentowanych podopiecznych w „świat wypuszcza” Pani Elżbieta Szarek. Szkoła posiada także klasę sportową o profilu piłki ręcznej.
Stawkę podium uzupełniło Zawadzkie, które w swoim trzecim boju  podczas tegorocznej edycji z PSP nr 1, odniosło swoje trzecie zwycięstwo, tym cenniejsze, że dające brązowe medale.

Zanim jednak doszło do finałowych rozstrzygnięć oglądaliśmy pełne emocji mecze półfinałowe.
W pierwszym starciu na boisku „A”, po bardzo wyrównanej walce, PSP Grodków pokonał podopiecznych Bogumiła Barana z opolskiej „jedynki” 9:6, natomiast po przeciwnej stronie parkietu szkoła nr 24 pokonała Zawadzkie 20:15, tym samym wiedzieliśmy, że mecze o medale, tak jak w poprzednim sezonie będą miały pary stworzone z jednego zespołu z Opola oraz ekipy spoza miasta.

W pozostałych spotkaniach, PSP nr 26 wygrało w meczu o 9. miejsce z PSP nr 15, notując jednocześnie swoje pierwsze zwycięstwo podczas rozgrywek, w starciu o 7. lokatę Komprachcice pewnie pokonały zespół z Tarnowa Op., natomiast w batalii o 5. pozycję wygrała szkoła nr 14, która pokonała PSP nr 21.

Po zakończeniu meczu finałowego odbyła się uroczysta ceremonia dekoracji wszystkich uczestników, a organizatorzy wręczyli także nagrody specjalne dla wyróżniających się graczy. Wyselekcjonowana grupa 28 zawodników została zaproszona na letni obóz sportowy, całkowicie sfinansowany przez organizatora rozgrywek.
Młodzi adepci piłki ręcznej, ich rodzice, trenerzy, oraz zaproszeni goście wspólnie świętowali zakończenie III edycji MHL na tarasie za halą sportową podczas rodzinnego pikniku.

Komplet wyników turnieju finałowego MHL 2017, 11.06.2017:

Półfinały:

PSP Grodków  – PSP 1   9:6

PSP Zawadzkie – PSP 24   15:20

Mecz o 9 miejsce:

PSP 26 – PSP 15   13:8

Mecz o 7. Miejsce

PSP Komprachcice – PSP Tarnów Op.   15:8

Mecz o 5 miejsce

PSP 21 – PSP 14   7:17

Mecz o 3 miejsce

PSP zawadzkie – PSP 1   16:11

Finał

PSP Grodków – PSP 24    14:9

Klasyfikacja końcowa:

  1. PSP nr Grodków
  2. PSP 24
  3. PSP Zawadzkie
  4. PSP 1
  5. PSP 14
  6. PSP 21
  7. Komprachcice
  8. PSP Tarnów Op.
  9. PSP 26
  10. PSP 15

Komentarze

komentarz