Orzeł Opole w najlepszej „czwórce” podczas turnieju w Świdnicy

Szczegóły

W dniach 9-11 czerwca odbył się turniej w Świdnicy „Gray Wolves Cup 2017”. Za sprawą naszych dzielnych Orzełków z rocznika 2004-2005 był to weekend pełen wrażeń i emocji. Turniej był silnie obsadzony, a gra odbywała się na bardzo wysokim poziomie. Niestety zawody nie rozpoczęły się dla nas zbyt pomyślnie. W pierwszym meczu musieliśmy uznać wyższość drużyny SKS Kusy Kraków (16-12). Jednak porażka ta zadziałała na naszych chłopaków bardzo mobilizująco i już w kolejnym dniu podczas 4 spotkań odnieśliśmy 4 zwycięstwa. Kolejno z: KPR Sparta Oborniki WLKP II 16:13, Żagiew Dzierżoniów 10:9, ChKS Łódź 12:8, UKS Spartakus Buk 19:4.

Dzięki bardzo udanej sobocie, Orzełki zajęły w swojej grupie II miejsce, awansując tym samym do półfinału turnieju. W niedzielę, w pierwszym meczu musieliśmy się zmierzyć z gospodarzem rozgrywek, ŚKPR Świdnica. Drużyna ta w całych zawodach prezentowała bardzo wysoki poziom. Wiedzieliśmy, że będzie to bardzo ciężki mecz, jednak chłopcy wyszli na boisko z podniesionymi głowami i walczyli jak równy z równym. Gra toczyła się bramka za bramkę, a o zwycięstwie gospodarzy zadecydowały ostatnie minuty, podczas których zwycięska drużyna dorzuciła dwie bramki, kończąc mecz z wynikiem 11-9. Starcie ze Świdnicą kosztowało nas bardzo dużo wysiłku, co było widać w naszym ostatnim meczu o III miejsce, z UKS Krakowiak 85 Kraków. Dzielne Orzełki zostawiły całe serce na boisku, ale niestety to nie wystarczyło i musieliśmy się zadowolić i tak bardzo wysokim IV miejscem.

Pomimo tego, że nie stanęliśmy na podium, postawa chłopaków, ich zaangażowanie i chęć grania są godne pochwały i bardzo nas cieszą. IV lokata w tak silnie obsadzonym turnieju pozwala nam śmiało twierdzić, że jesteśmy w stanie walczyć z najlepszymi w całej Polsce.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Wyniki naszej drużyny podczas GRAY WOLVES CUP w Świdnicy:

9.06.2017 (piątek):

SKS Kusy Kraków – Orzeł Opole    16:12

10.06.2017 (sobota):

Orzeł Opole – KPR Sparta oborniki WLKP II   16:13

MKS Żagiew Dzierżoniów – Orzeł Opole    9:10

ChKS Łódź – Orzeł Opole   8:12

Orzeł Opole – UKS Spartakus Buk   19:4

11.06.2017 (niedziela):

PÓŁFINAŁ: Orzeł Opole – ŚKPR Świdnica    9:11

MECZ O 3. MIEJSCE: UKS Krakowiak 85 Kraków – Orzeł Opole   21:14

Komentarze

komentarz