5. miejsce na X Memoriale Stanisława Gronkiewicza w Konstantynowie Ł.

Szczegóły

W sobotę 11 listopada, już po raz trzeci na zaproszenie KKS WŁÓKNIARZ Konstantynów Łódzki wystąpiliśmy na turnieju piłki ręcznej dla rocznika 2004.
Rozgrywki corocznie organizowane są z okazji Narodowego Święta Niepodległości połączonego z Memoriałem im. Stanisława Gronkiewicza – działacza sportowego, nauczyciela, wychowawcy oraz Prezesa Łódzkiego Związku Piłki Ręcznej.
W tym roku ze względu na spore zainteresowanie, organizatorzy zdecydowali się na zwiększenie liczby uczestników do 8 drużyn i podziału zespołów na dwie grupy. Orzeł Opole znalazł się w grupie A wspólnie z gospodarzami, Piotrkowianinem oraz Wisłą Płock.

Zmagania w turnieju rozpoczęliśmy od starcia z Płockiem, które od początku meczu układało się po naszej myśli. Jednak jak pokazały całe rozgrywki, Płocczanie rozkręcali się z minuty na minutę oraz z meczu na mecz, tak tez było w naszym spotkaniu, 2 – 3 bramki przewagi wypracowane na początku potyczki, rywale potrafili zniwelować, a gola wyrównującego zdobyli w ostatniej sekundzie meczu, ustalając wynik spotkania na 10:10. W tym przypadku nie zastosowano aktualnych przepisów ZPRP orzekających o konkursie rzutów karnych w przypadku remisu, lecz zakończono spotkanie podziałem punktów.
W kolejnym meczu zmierzyliśmy się z gospodarzami turnieju, którzy mieli za sobą żywiołową publiczność. Od początku spotkania narzuciliśmy swój styl gry, wypracowując podobnie jak w poprzednim spotkaniu dwubramkową przewagę nad rywalem, jednak im bliżej końca, tym przeciwnik grał odważniej, odrobił straty i co gorsza wyszedł na prowadzenie. W końcówce popełniliśmy zbyt wiele błędów – straty w ataku oraz przestrzelone rzuty zadecydowały o zwycięstwie KKS Włókniarza 10:8. Na zakończenie zmagań grupowych wysoko pokonaliśmy Piotrkowianina Piotrków Tryb. 12:3.
Trzy zdobyte punkty nie pozwoliły nam na awans do półfinałów i musieliśmy zadowolić się rywalizacją w finale „B” i walką o 5. miejsce.

W starciu z czwartym zespołem z grupy „B”, UKS Szczypiorniak Lesznowola wygraliśmy pewnie 14:4 i w bezpośrednim meczu o 5. lokatę po raz kolejny trafiliśmy na zespół z Piotrkowa Trybunalskiego, który chwilę wcześniej pokonał Nielbę Wągrowiec. I tym razem wygraliśmy z zespołem z województwa łódzkiego, kończąc zmagania na 5. miejscu.
Warto wspomnieć, że najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Kamil Lilien, który wyróżnił się na przełomie całego turnieju.

Do Konstantynowa Łódzkiego jechaliśmy jako obrońcy trofeum, tym bardziej pozostał niedosyt, gdyż o remisie z Płockiem i porażce z Włókniarzem zadecydowały nasze błędy w końcówkach obu meczów.
Za nami kolejna ważna lekcja szczypiorniaka i spory bagaż zdobytego doświadczenia. Nasi zawodnicy poprzez 5 rozegranych spotkań mogli spędzić na parkiecie sporo czasu i po raz kolejny zmierzyć się z najlepszymi zespołami z całej Polski . Do Konstantynowa pojechaliśmy w 12- osobowym składzie złożonym z zawodników z rocznika 2004 oraz 2005.

Klasyfikacja końcowa:
1. Wisła Płock
2. OSTROVIA Ostrów WLKP.
3. UMKS PMOS Chrzanów
4. KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki
5. Orzeł Opole
6. Piotrkowianin Piotrków Tryb.
7. Nielba Wągrowiec
8. SZCZYPIORNIAK Lesznowola

Wyniki FAZA GRUPOWA:
Orzeł Opole – Wisła Płock   10:10
KKS Włókniarz – Orzeł Opole  9:7
Piotrkowianin – Orzeł Opole   3:12

Rywalizacja o 5. miejsce:
Orzeł Opole – SZCZYPIORNIAK Lesznowola  15:3
Piotrkowianin Piotrków Tryb. – Orzeł Opole  7:12

Komentarze

komentarz