I Ogólnopolski Turniej Grup Młodzieżowych w Głuchołazach

Szczegóły

W miniony weekend, tj. 26.10 – 28.10.2018, u podnóża gór Opawskich, w Ośrodku  wypoczynkowym BANDEROZA, odbył się I Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej grup młodzieżowych zorganizowany przez Klub Sportowy Orzeł Opole. Przez trzy dni na parkietach hali sportowej rywalizowała młodzież z roczników 2004-2005 oraz Dzieci z rocznika 2006-2007. W sumie oglądaliśmy ponad 30 emocjonujących spotkań, a na boisku prócz naszych zespołów oglądaliśmy takie marki jak NIelba Wągrowiec, Zagłębie Lubin , PABIKS Pabianice, KPR Gwardia Opole, Olimp Grodków  oraz MUKS Siódemka Mysłowice.

W obu kategoriach wiekowych Orzeł Opole wystawił po dwie drużyny, a do Głuchołaz pojechało ponad 40 zawodników naszego klubu.
W kategorii Młodzika nasz zespół po raz kolejny zagrał bardzo dobre zawody odnosząc 4 zwycięstwa i notując jedną porażkę z triumfatorami turnieju, MKS Zagłębiem Lubin. Orzełki tym samym zajęli 2. miejsce, zaliczając kolejne podium w tym sezonie. Nasza druga drużyna, która była złożona z zawodników z rocznika 2005 wygrała mecz z PABIKS-em Pabianice, co dało chłopakom 5. miejsce w klasyfikacji, lecz w tym przypadku ważniejszy był aspekt szkoleniowy i zdobyte doświadczenie przez młodych zawodników.

Jeżeli chodzi o młodszą grupę to rywalizacja toczyła się wśród zespołów z województwa opolskiego, pośród których zobaczyliśmy PSP 3 Olimp Grodków, Gwardię Opole, PSP nr 26 Opole oraz nasze ekipy. Z kompletem zwycięstw triumfowała bezkonkurencyjna drużyna z Grodkowa. Drugie miejsce zajęła Gwardia Opole, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Orła Opole, tuż za strefą medalową znaleźli się nasi młodsi reprezentanci z rocznika 2007, którzy odnieśli 2 zwycięstwa z PSP nr 26 Opole.

W kategorii Młodzika obowiązywał system gier „każdy z każdym:, 2 x 20 min, natomiast w rywalizacji Dzieci, każdy zespół rozegrał mecz z każdym, systemem mecz i rewanż, a spotkanie trwało 2 x 15 min.
Zawody w Głuchołazach były niezwykle udane, dużo grania i wysoki poziom sportowy sprawiły, że organizatorzy zapowiedzieli kolejne edycje, a najbliższa odbędzie się już pod koniec marca 2019.

Projekt współfinansowany był przez Urząd marszałkowski województwa Opolskiego oraz zorganizowany we współpracy z Opolskim Związkiem Piłki Ręcznej.

Komentarze

komentarz