Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
orzel opole-sparing

Zakończenie obozowych zmagań

Ostatni dzień zimowych ferii 2017 to zarazem zakończeniem obozu sportowego dla naszych Orzełków. Liczna grupa zawodników naszej Akademii z roczników: 2007, 2006, 2005, 2004 oraz 2003 wzięła udział w pięciodniowej półkolonii , organizowanej w Kompleksie rekreacyjno – sportowym Gwardia.  Obóz oparty był na piłce ręcznej, aczkolwiek formy zajęć były bardzo zróżnicowane i dostosowane do umiejętności i wieku wszystkich uczestników.

Prócz treningów z elementami piłki ręcznej, młodzi zawodnicy uczestniczyli także w zajęciach Judo, przygotowanych przez TS Gwardię Opole oraz spędzili aktywnie dzień w Parku Wodnym. Na naszych Orzełków czekały ciekawe wyjścia zorganizowane, do kina, na lodowisko oraz na kręgielnię. Chwile ze słońcem, które pojawiły  się w ciągu mijającego tygodnia, trenerzy wykorzystali na spacery po Wzgórzu Uniwersyteckim oraz Parku Nadodrzański, a dla koneserów konsoli przygotowaliśmy turniej FIFA, rozgrywany z podziałem na dwie grupy – starszą i młodszą.

Ostatni dzień był najbardziej intensywny ze względu na zakres zajęć oraz widoczne już zmęczenie wszystkich uczestników. Rano rozpoczęliśmy od bloku treningowego na „Hali Gwardii”, a po południu rozegraliśmy wewnętrzny turniej sparingowy. Obozowicze zostali podzieleni na dwa wyrównane składy, a stawkę dopełniła drużyna z Komprachcic, u której zresztą  gościliśmy w zeszłym tygodniu.

Zawody były okazją, aby wykorzystać w grze przećwiczone podczas obozu elementy oraz poczuć boiskową rywalizację i współpracę na boisku.
5 dni spędzonych w fantastycznym gronie trenerów, wychowawców i samych uczestników, pokazały, że ciężka praca nas wszystkich przynosi efekty. Młodzież lgnie do piłki ręcznej, rozwija swoje umiejętności oraz pasje, co motywuje opiekunów i trenerów do dalszego zaangażowania.

Można rzec –  „ z tej mąki będzie chleb”… a przed opolską piłką ręczną świetlana przyszłość.

Komentarze

komentarz