Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
petrol-energy-cup

Wielkie emocje i triumf Grodkowa podczas II edycji PE CUP

Akademia Piłki Ręcznej Orzeł Opole wspólnie z firmą Petrol Energy zorganizowała już drugą edycję rozgrywek dla najmłodszych adeptów piłki ręcznej z naszego regionu. Rywalizację w turnieju Dzieci – Chłopcy rocznik 2004 i młodsi rozpoczęliśmy w niedzielny poranek, na uczestników czekało mnóstwo grania i wiele minut spędzonych na boisku, a każdy zespół rozegrał cztery emocjonujące spotkania.

Bezkonkurencyjna okazała się ekipa Olimpu Grodków, podopieczni Romana Smolińskiego wygrali wszystkie mecze, zdobywając komplet punktów, potwierdzając tym samym miano jednej z najlepszych ekip dziecięcych w naszym regionie. Jednak największe emocje kibicom zgromadzonym na trybunach przysporzyło starcie  dwóch zaprzyjaźniony ze sobą klubów. W przedostatnim spotkaniu  naprzeciw siebie wyszli pierwsza drużyna Orła Opole oraz OSiR Komprachcice. Był to mecz o drugą lokatę w zawodach, gdyż wcześniej obie ekipy  przegrały tylko po jednym pojedynku, właśnie z niepokonanym tego dnia Olimpem.
Wynik był otwarty do samego końca, a gospodarze wygrali ostatecznie jedną bramką 8:7, grając ostatnie sekundy w jednoosobowym osłabieniu.

Po zakończeniu tego meczu było jasne, jaka będzie kolejność na podium, a na zakończenie pozostało nam spotkanie, które nie zmieniło już układu tabeli. Grodkowianie pokonali drugi zespół Orła Opole 15:4, a młodzi zawodnicy naszej ekipy z roczników 2005-2006 zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, co optymistycznie każe nam patrzeć w przyszłość. Druga drużyna naszych „Orzełków” zanotowała jedno zwycięstwo, pokonując w IV kolejce UKS Pawonków, co pozwoliło na zajęcie czwartej lokaty w całym w turnieju. Goście z Pawonkowa mimo, że zakończyli rywalizację bez zdobyczy punktowej pokazali się z bardzo dobrej strony, stawiają rywalom poprzeczkę bardzo wysoko.

Podczas ceremonii wręczenia pucharów zostali nagrodzeni najlepsi zawodnicy rozgrywek. Mianem bramkarza turnieju został okrzyknięty zawodnik gospodarzy, Marcel Ciasto, najskuteczniejszym zawodnikiem, który zdobył największą liczbę bramek został Tymoteusz Sobków z Komprachcic, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Piotra Zawadzkiego z Grodkowa.

II edycja PE CUP dostarczyła nam wielu emocji, pokazała postęp młodych graczy, który został dokonany w porównaniu z pierwszą odsłoną, a na trybunach zgromadziła wielu sympatyków piłki ręcznej oraz rodzinę i przyjaciół młodych adeptów piłki ręcznej.
Głównymi założeniami takich inicjatyw jest propagowanie szczypiorniaka, krzewienie kultury fizycznej, wymiana myśli szkoleniowej pomiędzy trenerami oraz aktywizacja młodych zawodników. Cel został osiągnięty! A duża frekwencja młodych szczypiornistów w niedzielę o wczesnych godzinach porannych tylko to potwierdza.

Wyniki PETROL ENERGY CUP:
Orzeł Opole A – Orzeł Opole B   11:3

UKS Pawonków – OSiR Komprachcice  8:12

Orzeł Opole A – Olimp Grodków   6:8

Orzeł Opole B – UKS Pawonków   7:3

OSiR Komprachcice – Olimp Grodków   7:10

Orzeł Opole A – UKS Pawonków   16:3

Orzeł Opole B – OSiR Komprachcice   3:10

Olimp Grodków – UKS Pawonków   13:9

Orzeł Opole A – OSIR Komprachcice   8:7

Orzeł Opole B – Olimp Grodków    4:15

 

Komentarze

komentarz