Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
dzien-niepodleglosci-orzel-opole

Wielki Orzeł triumfuje w Konstantynowie Ł.

Dzień 11 listopada 2016 roku na długo pozostanie w pamięci naszych młodych adeptów piłki ręcznej. Z okazji Święta Niepodległości oraz IX Memoriału im. Stanisława Gronkiewicza wystąpiliśmy na ogólnopolskim turnieju Piłki Ręcznej w Konstantynowie Łódzkim jako reprezentant województwa opolskiego. Tego dnia Hala Sportowa „KKS Włókniarz” zamieniła się w stolicę polskiego szczypiorniaka, gdyż do miasta zjechały najlepsze dziecięce zespoły piłki ręcznej w Polsce. Na parkiecie podziwialiśmy występy Włókniarza Konstantynów, Wisły Płock, Vive Kielce, Piotrkowianina Piotrków Trybunalski oraz Startu Konin. Drużyny te stanowiły reprezentacje województw kolejno łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego oraz Orzeł jako przedstawiciel z Opolszczyzny. Na zawody jechaliśmy z nadziejami na dobry wynik, ale priorytetem była radość z gry, pokazanie w pełni swoich umiejętności oraz wykorzystanie na parkiecie zdobytego dotychczas doświadczenia.

Nasza drużyna sprawiła jednak niesamowitą niespodziankę, a sobie nagrodę za poranną, wczesną pobudkę i przebyte kilometry. „Orzełki” pokazały piłkę ręczną w najlepszym wydaniu, wygrywając wszystkie spotkania i z kompletem punktów zakończyły silnie obsadzony turniej.
Rozgrywki rozpoczęliśmy meczem z Vive Kielce, z którymi w krótkiej historii naszego klubu graliśmy już po raz trzeci, a dotychczasowe dwa mecze kończyły się zwycięstwami naszych rywali.
To spotkanie miało jednak zupełnie inny przebieg, nasz drużyna od początku była niezwykle skoncentrowana, a kluczem do sukcesu była twarda gra w obronie. W naszym meczu otwarcia pokonaliśmy kielczan 17:14, a optymizmem napawała szczególnie bardzo dobra gra wszystkich chłopaków.

W kolejnym spotkaniu Orzeł Opole okazał się lepszy do gospodarzy turnieju, pokonując Włókniarza Konstantynów 15:10, rewanżując się tym samym przeciwnikom za zeszłoroczną porażkę. W naszych meczach numer 3. i 4. tego turnieju pokonaliśmy zdecydowanie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 19:8 oraz Start Konin 17:6. Ostatnie starcie, w którym mierzyliśmy się z Wisłą Płock można nazwać małym finałem, gdyż zwycięstwo nad płocczanami dawało nam triumf w całych zawodach. Mimo trudów tego turnieju i ogromnego zmęczenia Orzełki zagrały najlepszy mecz tego dnia i po ogromnych emocjach do ostatnich sekund pokonali Wisłę 14:12.

Nasza drużyna spisała się wspaniale. Ogromna wola walki, koncentracja w każdym meczu, zespołowa gra oraz niewiele popełnionych błędów dały nam wspaniały wynik i pierwszy wielki sukces Akademii Piłki Ręcznej! Praca naszych trenerów przynosi efekty, a obrany kierunek szkolenia dzieci i młodzieży sprawdza się i to szybciej niż ktokolwiek spodziewałby się.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Marcel Ciasto, a najbardziej wartościowym graczem naszej ekipy wybrano Kamila Liliena. Gratulacje należą się jednak całej drużynie, gdyż każdy dołożył cegiełkę, aby to zespół osiągną rewelacyjny wynik.

Wyniki naszej drużyny:

Orzeł Opole – Vive Kielce 17:14

Orzeł Opole – Włókniarz Konstantynów Łódzki 15:10

Orzeł Opole – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 19:8

Orzeł Opole – Start konin 17:6

Orzeł Opole – Wisła Płock 14:12

Klasyfikacja końcowa:

  1. Orzeł Opole
  2. Vive Tauron Kielce
  3. KKS Włókniarz Konstantynów
  4. Wisła Płock
  5. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
  6. Start Konin

 

Komentarze

komentarz