Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Predator Sport-PMHL

W niedzielę startuje PEGO Mini Handball Liga!

Wielkie święto szczypiorniaka dla najmłodszych adeptów piłki ręcznej rozpoczynamy już w najbliższą niedzielę. Na Hali Gwardii nie zabraknie sportowych emocji, niekonwencjonalnych zagrań oraz wspaniałej oprawy. W drugim wydaniu PEGO Mini Handball Ligi wystąpi 10 szkół z Opola oraz z podopolskich miejscowości. Wszystkie dzieci wybiegnął na parkiet w specjalnie zaprojektowanych na tę okazję strojach sportowych, a do gry otrzymają piankowe piłki do mini handballu, dzięki czemu wszyscy uczestnicy, nawet Ci którzy nie mieli wcześniej styczności ze szczypiorniakiem, będą mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności na boisku

W trakcie pierwszego turnieju na boisku zobaczymy ponad 120 zawodników z IV klas Szkół Podstawowych, pośród których z pewnością pojawią się młode talenty i perspektywiczni zawodnicy. Na parkiecie oraz trybunach hali nie zabraknie przedstawicieli i trenerów środowiska piłki ręcznej, którzy będą bacznie przyglądać się wydarzeniom na boisku, co z pewnością jeszcze bardziej zmotywuje młodych graczy.

Wszyscy uczestnicy mają szansę kontynuowania swojej kariery w szkółce piłki ręcznej Orzeł Opole, a najlepsi zawodnicy II edycji w pierwszej kolejności otrzymają zaproszenie na obóz sportowy oraz treningi w klubie, natomiast pozostali chętni będą mogli spróbować swoich sił we wrześniowej rekrutacji i otwartych zajęciach.

Niedzielna rywalizacja zapowiada się niezwykle pasjonująco, w każdej grupie rozegranych zostanie 8 meczów, a najciekawiej zapowiada się starcie III serii grupy B, w której spotkają się ubiegłoroczni finaliści, szkoły z Kolonowskiego oraz Komprachcic. Podczas tegorocznej edycji niezwykle trudno wskazać faworytów do medali, gdyż stawka jest bardzo wyrównana.

Zawody w Kompleksie rekreacyjno – sportowym Gwardia ruszają o godzinie 9:00 a przed pierwszymi meczami czeka nas uroczysta ceremonia otwarcia podczas której zostaną zaprezentowane wszystkie zespoły uczestniczące w II edycji rozgrywek. Na parkiecie pojawi się także zespół Orła Opole, który został utworzony po zakończeniu zeszłorocznych rozgrywek Mini Handball Ligi. Serdecznie zapraszamy rodziny i przyjaciół młodych uczestników oraz wszystkich sympatyków piłki ręcznej.

Uczestnicy II edycji PEGO MINI HANDBALL LIGI:

  1. PSP nr 14 Opole
  2. PSP nr 1 Opole
  3. PSP nr 24 Opole
  4. PSP nr 9 Opole
  5. PSP nr 2 Opole
  6. PSP Tarnów Op.
  7. PSP Kolonowskie
  8. PSP Komprachcice
  9. PSP nr 3 Grodków
  10. PSP Kamienna

Komentarze

komentarz