Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
pego mini handball liga 2016

PEGO Mini Handball Liga 2016 zainaugurowana!

Doskonały turniej inauguracyjny rozpoczął drugą edycję PEGO Mini Handball Ligi. Ponad setka dzieci zmierzyła się z rówieśnikami z całej Opolszczyzny. Już wiadomo, że poziom tegorocznych rozgrywek będzie jeszcze wyższy niż rok wcześniej.

W 2016 roku PEGO Mini Handball Liga wyraźnie „urosła”. Po pierwsze w turnieju bierze udział aż 10 drużyn. To o dwie więcej niż rok wcześniej. Wyraźny wzrost widać także w poziomie zespołów. Pierwsza edycja spełniła swą rolę. Widać, że piłka ręczna na stałe zawitała do szkół, na lekcje WF-u. Efekty są doskonale widoczne – mecze stoją na wysokim poziomie, a zawodnicy są zaznajomieni z zasadami gry. – mówili podczas turnieju sędziowie. Na trybunach nie zabrakło kibiców, a sami młodzi zawodnicy stworzyli doskonałą atmosferę rywalizacji fair-play.

Turniej rozpoczęły mecze PSP 2 z PSP Tarnów Opolski i PSP Komprachcice z PSP 24. Triumfowały zespoły z Opola. „Niebiescy” z dwójki wygrali z debiutantami z Tarnowa Opolskiego aż 21 do 3. Więcej emocji było po drugiej stronie boiska, gdzie ubiegłoroczni finaliści trzema trafieniami przegrali z PSP 24. W drugiej serii spotkań zagrali kolejni debiutanci. PSP Kamienna zanotowała cięzki start turnieju przegrywając aż 0:29 z PSP 9 z Opola. Znacznie lepszy debiut w PEGO Mini Handball Lidze zanotowali nasi goście z Grodkowa – w swoim pierwszym meczu na parkiecie „Hali Gwardii” pokonali silną w tym roku drużynę PSP 1 osiemnaście do piętnastu.

W trzeciej serii spotkań swój pierwszy mecz w tej edycji wygrali młodzi gracze z opolskiej „czternastki”, pokonując „Szarych” z Tarnowa Opolskiego 18:5. Na drugiej części boiska doszło w tym czasie do powtórki ubiegłorocznego finału, czyli pojedynku zespołów z Komprachcic i Kolonowskiego. Podobnie jak w poprzednim roku górą okazali się zawodnicy z Kolonowskiego, wygrywając aż 16 bramkami.

Świetną dyspozycję w swoim drugim meczu potwierdziła „dwójka” pewnie pokonując rywali z PSP 1. Sporo emocji przyniósł drugi mecz w tej serii, w którym PSP 24 mierzyła się z „dziewiątką”. Po zaciętym spotkaniu, czterema trafieniami wygrali zawodnicy w fioletowych strojach.

Doskonały mecz kibice obejrzeli w piątej serii. Grodków mierzył się w nim z PSP 14. Obie drużyny prezentowały piłkę ręczną na zaskakująco wysokim poziomie. Górą, dzięki doskonałej grze Szymona Maja i Piotra Zawadzkiego, okazali się „Zieloni” z Grodkowa. Po drugiej stronie parkietu pierwsze bramki w PEGO Mini Handball Lidze zdobył zespół z Kamiennej, nie uchroniło go to jednak od porażki ze srebrnymi medalistami ubiegłorocznej edycji z Komprachcic.

W szóstej serii gier swoje pierwsze punkty zdobyli zawodnicy z PSP 1, pokonując 14:5 Tarnów Opolski. Łatwo z rywalami z „dziewiątki” poradzili sobie także broniący mistrzowskiego tytułu szczypiorniści z Kolonowskiego.

Na zakończenie pierwszego dni rywalizacji Kamienna musiała uznać wyższość PSP 24. W drugim meczu niespodziewanie pierwsze punkty stracił zespół z Grodkowa ulegając bardzo wyrównanej drużynie PSP 2.

Komplet wyników I turnieju PEGO Mini Handball Ligi 2016:

Grupa A:

PSP 2 21:3 PSP Tarnów Opolski

PSP 1 15:18 PSP Grodków

PSP Tarnów Opolski 5:18 PSP 14

PSP 2 14:6 PSP 1

PSP Grodków 19:17 PSP 14

PSP 1 14:5 PSP Tarnów Opolski

PSP 2 19:15 PSP Grodków

 

Grupa B:

PSP Komprachcice 13:16 PSP 24

PSP Kamienna 0:29 PSP 9

PSP Komprachcice 9:25 PSP Kolonowskie

PSP 24 10:6 PSP 9

PSP Kamienna 2:15 PSP Komprachcice

PSP Kolonowskie 21:6 PSP 9

PSP Kamienna 1:18 PSP 24

Komentarze

komentarz