Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
mini handball liga opole

Turniej inauguracyjny II edycji PMHL

mini handball liga opolePo niedawnych Mistrzostwach Europy w naszym kraju emocje już nieco opadły, my jednak nie zapominamy od czego zaczyna się droga do sukcesu i ruszamy z drugą edycją projektu, który służy szkoleniu dzieci i młodzieży z zakresu piłki ręcznej.

Pierwszy turniej PEGO Mini Handball Ligi odbędzie się w niedzielę 20 marca 2016 roku o godzinie 9:00. Wszyscy uczestnicy otrzymają od nas stroje sportowe, które po zakończeniu rozgrywek stanął się własnością dzieci. Ponadto szkoły startujące w projekcie otrzymają od nas piłki do mini piłki ręcznej, które będą mogły wykorzystać na lekcjach wychowania fizycznego oraz szkolnych zajęciach pozalekcyjnych.

W rozgrywkach wystartuje 10 drużyn, 5 z miasta Opola oraz 5 z ościennych miejscowości. Rywalizacja zapowiada się niezwykle pasjonująco, gdyż wśród uczestników są zarówno ubiegłoroczni medaliści jak i szkoły, które posiadają w swoich gminach silne ośrodki piłki ręcznej.

Wszystkie dzieci startujące w PEGO Mini Handball Lidze będą miały szansę kontynuowania swojej przygody z piłką ręczną w drużynie Orła Opole. Nowa grupa wyłoniona po zakończeniu rozgrywek, najpierw będzie trenowała ze sobą na obozie, a we wrześniu stworzy drużynę dzieci z rocznika 2005 w klubie piłki ręcznej Orzeł Opole.

Kolejne dwa turnieje II edycji odbędą się w miesiącu kwietniu, natomiast maj ze względu na uroczystości komunijne dla dzieci z klas IV będzie wolny od rozgrywek. Turniej finałowy podczas którego rozstrzygnie się końcowa klasyfikacja II edycji PEGO Mini Handball Ligi planowany jest na początek czerwca.

 

Uczestnicy II edycji PEGO MINI HANDBALL LIGI:

 1. PSP nr 14 Opole
 2. PSP nr 1 Opole
 3. PSP nr 24 Opole
 4. PSP nr 9 Opole
 5. PSP nr 2 Opole
 6. PSP Tarnów Op.
 7. PSP Kolonowskie
 8. PSP Komprachcice
 9. PSP nr 3 Grodków
 10. PSP Kamienna

Podział na grupy

 

Grupa A:

 1. PSP 1
 2. PSP nr 3 Grodków
 3. PSP Tarnów Opolski
 4. PSP 14
 5. PSP 2

Grupa B:

 1. PSP Komprachcice
 2. PSP Kolonowskie
 3. PSP 24
 4. PSP 9
 5. PSP Kamienna

Komentarze

komentarz