Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Petrol Energy Cup

Towarzyskie granie na hali Gwardii – PE CUP

Petrol Energy CupW niedzielę 28.02.2016 jako gospodarz organizujemy towarzyski turniej piłki ręcznej dzieci – PETROL ENERGY CUP, który zostanie rozegrany w godzinach 9:30 – 12:00 w Kompleksie rekreacyjno – sportowym Gwardia. W rozgrywkach wezmą udział drużyny złożone z zawodników z rocznika 2004, które zagrają systemem „każdy z każdym”, co gwarantuje każdemu zespołowi stoczenie kilku emocjonujących spotkań.

Prócz drużyny gospodarzy, na turnieju zagrają UKS Pawonków oraz OSiR Komprachcice. Rywalizacja będzie kolejną szansą sprawdzenia swoich umiejętności i formy po niedawno zakończonym sportowym obozie zimowym.

Z drużyną z Komprachcic zagramy po raz drugi w ciągu ostatnich tygodni. Podczas obozu zimowego Orzeł Opole rozegrał mecz sparingowym z podopiecznymi Macieja Nawrockiego. I choć nadrzędnym celem był wymiar szkoleniowy spotkania, to nasi młodzi piłkarze ręczni ulegli przyjezdnym. Warto również zauważyć, że zespół z Komprachcic w ciągu kilku miesięcy poczynił spore postępy, dlatego będzie bardzo groźnym rywalem podczas towarzyskiego turnieju w Opolu.

Na nasze zaproszenie odpowiedział także klub z województwa Śląskiego – UKS Pawonków, z którym zagramy po raz pierwszy w swojej krótkiej historii. Cieszymy się, że przyjedzie do nas mocny i solidny zespół spoza granic naszego województwa, a niedzielny turniej na hali Gwardii jest z pewnością początkiem dłuższej współpracy między tymi dwoma ośrodkami piłki ręcznej.

Petrol Energy Cup jest pierwszą edycją turnieju, który chcemy organizować cyklicznie, każdego roku. W miarę rozwoju rozgrywek i zwiększenia rangi zawodów będziemy także poszerzać grono uczestników, a także udostępniać rozgrywki dla innych kategorii wiekowych.

Turniej ma na celu popularyzację piłki ręcznej, zainteresowanie dzieci i młodzieży uprawianiem szczypiorniaka, a także szerzenie zdrowego trybu życia i kultury fizycznej wśród najmłodszych.

Komentarze

komentarz