Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
orzel-opole

Rozpoczynamy zimowe półkolonie z Orłem Opole!

Drugi tydzień zimowych ferii w województwie opolskim to w Akademii Piłki Ręcznej Orzeł Opole czas zimowych półkolonii dla młodszych adeptów piłki ręcznej w naszym klubie.
Przez pięć kolejnych dni zawodnicy z roczników 2005, 2006, 2007 oraz 2008 będą wspólnie spędzać czas podczas treningów piłki ręcznej, zajęć sportowych oraz ciekawych wyjść zorganizowanych.

W harmonogramie zaplanowano zajęcia sportowe z elementami piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku „Hali Gwardii” pod okiem doświadczonej kadry szkoleniowej. Uczestnicy będą pracowali nad podstawowymi elementami piłki ręcznej, koordynacją ruchową oraz kondycją fizyczną. Poza aspektami sportowymi, na młodych zawodników czekają codzienne atrakcyjne wyjścia zorganizowane, m.in. seans w kinie Helios, bardzo lubiana przez dzieci rywalizacja na kręgielni oraz wyjazd do Parku Wodnego.

Zimowy obóz  sportowy odbędzie się w formie półkolonii w terminie 22.01 – 26.01.2018 w Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym Gwardia. Zbiórka zakwalifikowanych zawodników odbywa się o godzinie 9:15 na „Hali Gwardii”.
Organizatorzy zapewniają opiekę kadry pedagogicznej w trakcie trwania obozu, ubezpieczenie uczestników, opiekę medyczną, dwudaniowy ciepły posiłek oraz ciekawe atrakcje pozasportowe.

W pierwszy dzień obozu grupa spotkała się w Kompleksie rekreacyjno – sportowym Gwardia, gdzie po omówieniu przepisów BHP oraz regulaminu obozu wyruszyła na lodowisko TOROPOL. Na miejscu uczestnicy półkolonii wzięli udział  w ślizgawce na opolskim lodowisku, gdzie była okazja do nauki jazdy na łyżwach oraz aktywnej zabawy, dla tych, którzy tę konkurencję mają już opanowaną

Po południu nasi obozowicze odbyli trening z piłki ręcznej pod okiem trenera Bogumiła Barana.
Podczas premierowych zajęć było dużo biegania oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych, które mają przygotować młodych adeptów piłki ręcznej do dalszego wysiłku podczas zimowych półkolonii.  Pod koniec zajęć grupa została podzielona  na wyrównane zespoły, które w zależności od wieku i umiejętności brały udział w gierkach z elementami piłki ręcznej na dwóch połowach boiska. Pierwsze spotkanie podczas zimowej półkolonii zakończyło się podsumowaniem i omówieniem zajęć oraz wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników.

Komentarze

komentarz