Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Opolskie Centrum Fizjoterapii

Rozpoczynamy współpracę z Opolskim Centrum Fizjoterapii!

Mając na uwadze ciągły rozwój naszych zawodników, stale poszerzamy ofertę naszego Klubu, dbając przy tym o profesjonalizm i najwyższą jakość usług.

Do tej pory nasza młodzież mogła liczyć na minimum trzy jednostki treningowe  w tygodniu pod okiem wykwalifikowanej kadry, udział w turniejach i zawodach regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowy, a ponadto nasi zawodnicy uczestniczą regularnie w letnich i zimowych półkoloniach oraz obozach sportowych. W zeszłym sezonie wprowadziliśmy dla starszych Orzełków zajęcia Crossfit oraz ćwiczenia  z kalisteniki, które prowadzi licencjonowany trener personalny.
Przed obecnymi rozgrywkami zapowiedzieliśmy kolejne nowości w naszym Klubie, które poprawią rozwój sportowy naszych zawodników. Pierwszym krokiem było nawiązanie współpracy z Psychologiem sportu, a kolejnym etapem jest usystematyzowanie opieki medycznej i pourazowej dla zawodników naszego Klubu.

Dbając o najwyższe standardy i pracę z najlepszymi w tej dziecinie, miło nam poinformować,  że nawiązaliśmy współpracę z OPOLSKIM CENTRUM FIZJOTERAPII.
W piątek, 15 lutego w Hali Sportowej przy ulicy Kowalskiej 2 odbyło się spotkaniem pomiędzy fizjoterapeutą Opolskiego Centrum Fizjoterapii, Panem Krzysztofem Gibki, a zawodnikami z roczników 2003, 2004, oraz 2005 oraz ich rodzicami. Tematyka dotyczyła nawiązanej współpracy, leczenia urazów, rehabilitacji oraz dedykowanej oferty gabinetu. Pan Krzysztof szeroko opowiedział o temacie dbania o zdrowie młodego sportowca, metodach leczenia oraz przedstawił warunki na jakich zawodnicy Klubu Orzeł Opole będą korzystali z usług.

W ramach podpisanego porozumienia każdy zawodnik naszego Klubu weźmie udział w testach funkcjonalnych FMS, których celem jest sprawdzenie, do jakich kontuzji i dolegliwości ma predyspozycje dane ciało. Precyzyjna diagnoza oraz konsultacje ze specjalistami pozwolą na odpowiednie wzmocnienie i uniknięcie w przyszłości groźnych urazów. Ponadto dla naszych zawodników zostaną przygotowane dedykowane pakiety odnowy biologicznej oraz leczenia urazów i rehabilitacji po kontuzji. Nasza młodzież może liczyć na szybką i fachową pomoc, bez czekania w kolejkach oraz trafną diagnozę i leczenie.

Ponadto OPOLSKIE CENTRUM FIZJOTERAPII w ramach opieki medycznej będzie wspierało organizowane przez nas dziecięce oraz młodzieżowe turnieje piłki ręcznej na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim.
Atutem Gabinetu jest niewątpliwie bliska odległość od hali sportowej, na której na co dzień trenują nasze Orzełki, zaledwie 100m spacerkiem, ale także wysoka jakość oferowanych usług i indywidualne podejście do pacjenta.

Jak podkreśla Pan Krzysztof Gibki, założyciel gabinetu – „Fizjoterapeuci  OPOLSKIEGO CENTRUM FIZJOTERAPII charakteryzują się profesjonalizmem, indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, zaangażowaniem w terapię oraz bardzo bogatym doświadczeniem zdobywanym w renomowanych ośrodkach rehabilitacji i klubach sportowych.  W ofercie naszego gabinetu fizjoterapii znajdziecie Państwo obszerną gamę tradycyjnych zabiegów. Na tle konkurencji wyróżniamy się szerokim wachlarzem nowoczesnych i wysoce skutecznych zabiegów takich jak: ALGONIX, FALA UDERZENIOWA i EXOGEN. W pracy z pacjentem wykorzystujemy najnowsze techniki i metody fizjoterapeutyczne. Do dyspozycji posiadamy także aparat do USG, dzięki któremu szybko i precyzyjnie możemy rozpoznać problem pacjenta.”

Współpraca w zakresie opieki medycznej to kolejny krok w kierunku rozwoju spójnego systemu szkolenia dzieci i młodzieży w  Akademii Piłki Ręcznej ORZEŁ OPOLE.

Komentarze

komentarz