Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Orzel Opole - Dzieci

II turniej w Wojewódzkiej Lidze Dzieci. Orzeł awansuje na II miejsce w grupie B

W niedzielę, 17 lutego 2019 odbył się II turniej w ramach rywalizacji w grupie „B” Wojewódzkiej Ligi w kat. Dzieci – chłopcy. Tym razem wystąpiliśmy w roli gospodarza, a mecze odbywały się w Hali Sportowej przy Kowalskiej 2. W tegorocznym sezonie trafiliśmy do grupy „B” wraz z zespołem z Zawadzkiego oraz Gwardią Opole. W przeciwległym koszyku występują Orlik Brzeg, Olimp Grodków I oraz Olimp Grodków II.

Na otwarcie rywalizacji w derbowym starciu, po raz drugi w tym sezonie ulegliśmy Gwardii Opole, która tym samym zapewniła sobie awans do finałów z pierwszego miejsca.
W kolejnym naszym pojedynku nie brakowało wielkich emocji w rywlizacji z ASPR Zawadzkie, a o wyniku zadecydowała końcówka spotkania, w której przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść, wygrywając 18:16. Warto wspomnieć, że podczas pierwszego turnieju, w meczu tych druzyn o wyniku decydował konkurs rzutów karnych, w nim lepsi okazali się rywale.

W tym sezonie w zmaganiach ligowych startujemy ze składem złożonym z zawodników z roczników 2006, 2007 oraz 2008, zbierając doświadczenie oraz niezbędne ogranie na parkiecie.
III turniej zostanie zorganizowany przez drużynę ASPR Zawadzkie pod koniec lutego, a nasze bezpośrednie starcie z gospodarzami zadecyduje o tym, kto z drugiego miejsca awansuje do wielkiego finału.

 

Wyniki II turnieju, 17.02.2019, gospodarz: ORZEŁ OPOLE:

Orzeł Opole – Gwardia Opole   11:23

ASPR Zawadzkie – Gwardia Opole   11:23

Orzeł Opole ASPR Zawadzkie 18:16

 

Komentarze

komentarz