Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
I edycja Mini Handball Liga

Rozkład gier podczas pierwszego turnieju Mini Handball Ligi 2016

I edycja Mini Handball Liga20 marca 2016 rusza premierowy turniej drugiej edycji Mini Handball Ligi. Zawody w Kompleksie rekreacyjno – sportowym Gwardia rozpoczną się o godzinie 9:00. Przed pierwszymi grupowymi meczami czeka nas uroczysta ceremonia otwarcia rozgrywek, a później nadejdzie czas na prawdziwe sportowe emocje związane z piłką ręczną dla najmłodszych.

W tym roku czeka nas o wiele więcej grania, a to ze względu na zapowiadane przez organizatora powiększenie liczby uczestników do 10 zespołów, co daje nam 120 zawodników, którzy wystąpią podczas II edycji. Warto przypomnieć, że w projekcie bierze udział 5 drużyn z Miasta Opola oraz 5 z ościennych miejscowości, co pokazuje, że pragniemy promować i rozwijać piłkę ręczną w całym naszym regionie.

Rywalizacja w grupie A oraz w grupie B będzie toczyła się równocześnie na dwóch częściach boiska, a czas trwania połowy zaplanowano na 10 minut. W grupie A zespoły z Grodkowa, Tarnowa Opolskiego oraz ze szkół podstawowych nr 1 i 2 z Opola rozegrają po trzy mecze. Natomiast ze względu na układ gier w pierwszej serii spotkań, PSP nr 14 stoczy dwa pojedynki.

W grupie B sytuacja wygląda podobnie, gdyż podczas każdego z turniejów jeden z zespołów rozegra spotkanie mniej niż pozostali, co wynika z harmonogramu rozgrywek. I tak podczas pierwszej kolejki szkoły nr 9 i nr 24 z Opola rozegrają po 3 mecze, podobnie jak zespoły z Grodkowa i Kamiennej, a drużyną, która stoczy dwa spotkania będzie  ekipa z Kolonowskiego, która triumfowała w I edycji Mini Handball Ligi, wygrywając po emocjonującym pojedynku finałowym z Komprachcicami.

II edycja największego turnieju piłki ręcznej dla dzieci w naszym województwie zapowiada się niezwykle pasjonująco. Z pewnością nie zabraknie ciekawych zagrań, niekonwencjonalnych obron bramkarzy oraz wspaniałej zabawy, a na parkiecie zobaczymy wiele handballowych talentów, które ujawnią się podczas czterech turniejów.