Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
mini-handball-liga

Przed nami finał rozgrywek II edycji PMHL!

12 czerwca rusza turniej finałowy tegorocznej PEGO Mini Handball Ligi. 10 zespołów z Opola oraz ościennych miejscowości  zagra o poszczególne lokaty zgodnie z układem miejsc, jakie szkoły zajęły w fazie grupowej.
Turniej rozpocznie się meczami półfinałowymi w których spotkają się po dwa czołowe zespoły z grupy „A” oraz „B”. W pierwszym pojedynku zagają lider z „dwójki” oraz drugi zespół z grupy „B” – PSP 24. Natomiast ubiegłoroczny triumfator rozgrywek, PSP Kolonowskie podejmie debiutanta z Grodkowa. Mecze półfinałowe wyłonią finalistów, a przegrani stoczą bój o zaszczytne trzecie miejsce.

W oczekiwaniu na starcia o medale rozegrane zostaną mecze o kolejne pozycje. W meczu o 9. miejsce czeka nas pojedynek PSP Kamienna z PSP Tarnów Op. Obie ekipy przystąpią do tej rywalizacji w zupełnie odmiennych nastrojach, drużyna z Tarnowa będzie chciała zakończyć turniej ze zwycięstwem na koncie, gdyż do tej pory ta sztuka im się nie udała, natomiast szkoła z Kamiennej jest autorem największej sensacji II edycji rozgrywek, pokonując w poprzedniej kolejce lidera i obrońcę trofeum z Kolonowskiego.
O 7. pozycję batalię stoczą PSP 14 oraz szkoła z Komprachcic, która w ubiegłym roku grała w finale Mini Handball Ligi. Starcie obu ekip zapowiada się bardzo ciekawie, zespoły te z pewnością liczyły na walkę o wyższe pozycje. W meczu o 5. miejsce spotkają się PSP 1 i PSP 9. Zarówno „jedynka” jak i „dziewiątka” prezentowały się do tej pory bardzo solidnie, a ich starcie gwarantuje nam spore emocje i ciekawe widowisko.

Na deser pozostaną nam mecze o miejsca na podium.  Choć nie wiemy kto w końcowym rozrachunku będzie walczył w finale, a kto o brązowe medale, pewne jest jednak że pary te będą utworzone z jednego zespołu z Opola oraz jednej drużyny z ościennej miejscowości.
Po finałowym turnieju odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenia medali i nagród, zostaną uhonorowani najlepsi zawodnicy II edycji PEGO Mini Handball Ligi, a gracze, którzy wyróżnili się podczas czterech turniejów otrzymają zaproszenie na letni obóz sportowy.
Po części oficjalnej organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników wraz z rodzinami na wspólne grillowanie na terenie rekreacyjnym za halą Gwardii.

 

Turniej finałowy 12.06.2016:

Półfinały:

PSP 2 – PSP 24

PSP Kolonowskie – PSP Grodków

Mecz o 9. miejsce: PSP Tarnów Op. – PSP Kamienna

Mecz o 7. miejsce: PSP 14 – PSP Komprachcice

Mecz o 5 miejsce: PSP 1 – PSP 9

Mecz o 3. miejsce

Finał

Komentarze

komentarz