Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
MHL 2017

Podsumowanie zmagań podczas turnieju inauguracyjnego MHL 2017

W minioną niedzielę została zainaugurowana Mini Handball Liga, największe rozgrywki piłki ręcznej dla uczniów szkół podstawowych z naszego regionu. Na parkiecie rywalizowała ponad setka młodych adeptów piłki ręcznej, a ich poczynania obserwowali kibice szczypiorniaka, trenerzy oraz piłkarze ręczni Gwardii Opole.
Po uroczystej prezentacji wszystkich drużyn rozpoczęliśmy rywalizację sportową, pierwszy turniej okazał się bardzo wyrównany, a w obu grupach nie sposób wskazać lidera, co gwarantuje nam wielkie emocje w kolejnych tegorocznych odsłonach.

W premierowym niedzielnym spotkaniu grupy „A” mieliśmy starcie „Dawida z Goliatem”,  gdyż spotkały się ekipy PSP nr 24 z PSP Tarnów Op. Pierwsza, to szkoła, która stawia na szkolenie ze szczypiorniaka od lat, a obecnie posiada klasy sportowe o profilu piłki ręcznej, natomiast placówka z Tarnowa Op. debiutowała w poprzedniej edycji, zbierając cenne doświadczenie. Podopieczni Pani Szarek wygrali pewnie 15:3. W drugim starciu tej grupy, Grodków, który uznawany jest za jednego z faworytów do wygranej, pokonał powracającą po roku przerwy PSP nr 21. W kolejnym meczu „granatowi” ze szkoły nr 21 również nie mieli łatwej przeprawy, gdyż podejmowali „błękitnych „ z PSP nr 24, którzy zanotowali drugie zwycięstwo, kończąc spotkanie z wynikiem 20:4.

Trudne przetarcie w grupie miał debiutant z PSP nr 26. „Bordowi” najpierw przegrali z PSP Tarnów Op. 10:1, a następnie ulegli ekipie z Grodkowa 25:2. Czas jednak działa na korzyść młodych zawodników, którzy z meczu na mecz powinni robić postępy i pokazywać się z coraz lepszej strony.
Ostatnie dwa mecze tej grupy to wielkie emocje, najpierw po zaciętym spotkaniu PSP nr 21 pokonała PSP Tarnów Op. 10:8, a na deser w starciu faworytów grupy pomiędzy Grodkowem a PSP nr 24 padł remis 14:14

W grupie „B” było również bardzo ciekawie. Na inaugurację świetne widowisko stworzyły Komprachcice z PSP nr 14, gdzie w końcowym rozrachunku wygrała drużyna z Opola 17:11. W tej grupie debiutant również nie miał łatwego startu, PSP nr 15 przegrała w drugiej kolejce z PSP nr 1 wynikiem 20:6, w kolejnym starciu „niebiescy” polegli z Komprachcicami 12:6, a na zakończenie grupowej rywalizacji ulegli PSP nr 14, 2:19. W grupie „B” aż trzy drużyny zakończyły zawody z taką samą ilością punktów. PSP nr 14 zanotowała dwa zwycięstwa i porażkę z PSP nr 1, natomiast podopieczni Bogumiła Barana przegrali z PSP Zawadzkie zachowując taki sam bilans – dwóch zwycięstw i jednej porażki. „Zieloni” z Zawadzkiego wygrali oba swoje spotkania, warto jednak nadmienić, że zagrali o jeden mecz mniej niż pozostałe ekipy tej grupy.

Niezwykle wyrównany i wysoki poziom pokazuje, że z roku na rok szkolenie w opolskich szkołach i ośrodkach piłki ręcznej w naszym regionie jest coraz lepsze. Potencjał naszych młodych adeptów piłki ręcznej jest zauważany i wykorzystywany, a takie inicjatywy jak Mini Handball Liga niezwykle potrzebne i pożądane przez opolskie środowisko sportowe.

Wyniki oraz aktualna tabela

Komentarze

komentarz