Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
orzel-opole

Podsumowanie Zimowego Obozu Sportowego w Głuchołazach. Szlifowanie formy przed rundą rewanżową!

Najstarsza młodzież z Klubu Sportowego Orzeł Opole wraz z końcem ferii zimowych w województwie opolskim, zakończyła także obóz sportowy w ośrodku „Banderoza” w Głuchołazach, który był jednocześnie okresem przygotowawczym do drugiej części sezonu 2018/2019. Młodzi adepci piłki ręcznej z roczników 2003, 2004 oraz 2005 przez 5 dni pracowali intensywnie podczas zajęć na hali sportowej, odbywając 9 zróżnicowanych jednostek treningowych na pełnowymiarowym boisku do piłki ręcznej.
Pod okiem trenera Bogumiła Barana, młodzież pracowała nad taktyką, systemami rozgrywania akcji w ataku oraz skuteczną pracą w obronie i szybkim atakiem przy wznowieniu oraz na kontrach. Założony plan został zrealizowany w 100%, co ma przynieść efekty w dalszej części sezonu podczas rozgrywek ligowych oraz turniejów ogólnopolskich.

Podczas pobytu nasi zawodnicy mieli również czas na relaks i nieco odprężenia. Drugiego dnia obozu zamiast treningu na hali, najpierw odbyliśmy odprawę taktyczną analizując i rozkładając na czynniki pierwsze grę pozycyjną w ataku seniorskich zespołów piłki ręcznej. Wszystko odbywało się na ekranie telewizyjnym w świetlicy Ośrodka. Następnie odbył się wieczór integracyjny, drużyna została podzielona na dwa składy, które rywalizowały w różnych konkurencjach zręcznościowych. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. W kolejnych dniach wybraliśmy się na pamiątkowe zakupy do Czech. Każdy z uczestników mógł się zaopatrzyć w produkty, które dostępne są tylko u naszych południowych sąsiadów.

Na zakończenie zimowego obozu sportowego, nasza najstarsza grupa Orzełków rozegrała towarzyski turniej w kat. Młodzika w Świdnicy. Podopieczni trenera Bogumiła Barana rozegrali dwa świetne spotkania z silnym ekipami z województwa dolnośląskiego (Oborniki Śląskie oraz ŚKPR Świdnica). Oba mecze zakończyły się naszymi zwycięstwami, co dało nam końcowy triumf w turnieju.
Natomiast w sobotę 9 lutego nasza młodzież z rocznika 2004 oraz 2005 wzięła udział w silnie obsadzonym II Ogólnopolskim turnieju piłki ręcznej Młodzików w Pabianicach. Na 5 spotkań wygraliśmy 4. Taki bilans dał naszej drużynie triumf w całym turnieju!

Zimowy obóz sportowy był niezwykle ważnym etapem przygotowań do drugiej części sezonu 2018/2019, od 11 lutego wracamy do treningów na hali oraz zajęć Crossfit, a już w poniedziałek wznawiamy Opolską Ligę Młodzika od wyjazdowego meczu z Olimpem Grodków.

 

Turniej w Świdnicy, 8.02.2019:

Oborniki Śląskie – Orzeł Opole        18:35
ŚKPR ŚWIDNICA – Orzeł Opole    30:31

 

Turniej w Pabianicach, 9.02.2018:

Orzeł Opole– KS Uniwersytet Radom   18:4

UKS TROPS Poddębice  – Orzeł Opole   6:12

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. – Orzeł Opole   10:7

PABIKS Pabianice – Orzeł Opole   8:15

Włókniarz Konstantynów Ł. – Orzeł Opole  12:19

 

Komentarze

komentarz