Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
ks-orzel-opole

Orzeł liderem po drugim turnieju Ligi OZPR Chłopców

9 marca rozegraliśmy drugi turniej w ramach Okręgowej Ligi Chłopców. W tegorocznym sezonie trafiliśmy do grupy B wraz z zespołem z Komprachcic oraz Gwardią Opole. W przeciwległym koszyku występują Orlik Brzeg, Olimp Grodków I oraz Olimp Grodków II.

Rozgrywki ligowe 2016/2017 rozpoczęliśmy od dwóch zwycięstw i przed zawodami na hali OSiR- u, z czterema punktami na koncie przewodziliśmy w tabeli Grupy B.

W ramach drugiego turnieju rozegrano czwartą, piątą oraz szóstą kolejkę ligową, a zmagania w Komprachcicach zakończyliśmy z kompletem punktów, pewnie pokonując gospodarzy w pierwszym spotkaniu, 26:5, a na zakończenie „Orzełki” odnotowały zwycięstwo z Gwardią Opole 22:9. Na swoim koncie mamy już 8 punktów, a sytuacja i nastroje w drużynie są z goła odmienne niż jeszcze w zeszłym sezonie. Wówczas przegraliśmy wszystkie mecze, zbierając cenne doświadczenie, teraz pewnie i wysoko wygrywamy swoje spotkania, pokazując dojrzałość i sportowy progres.

Na zakończenie rywalizacji grupowej czeka nas jeszcze turniej, którego gospodarzem będzie Gwardia Opole i choć pragniemy zakończyć rywalizację z pełnym dorobkiem punktowym, to niezależnie od wyników spotkań, nasza drużyna ma zapewnione pierwsze miejsce w grupie „B” oraz awans do dalszej fazy rozgrywek.

 

Wyniki:

Orzeł Opole – OSiR Komprachcice   26:5 (14:3)

OSiR Komprachcice – Gwardia Opole  14:8  (9:6)

Orzeł Opole  – Gwardia Opole  22:9  (12:4)

 

Komentarze

komentarz