Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej

W niedzielę, 5 marca rusza III edycja Mini Handball Ligi

W niedzielę, 5 marca wystartuje III edycja największych rozgrywek piłki ręcznej dla dzieci w naszym regionie – Mini Handball Liga, której organizatorem jest Młodzieżowy Klub Sportowy Orzeł Opole. Cykl czterech turniejów zostanie zainaugurowany w Kompleksie rekreacyjno – sportowym GWARDIA o godzinie 9:00. W zawodach wezmą udział drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe z miasta Opola oraz ościennych miejscowości, gdyż projekt skierowany jest do uczniów IV klas oraz młodszych roczników z województwa opolskiego.

Część sportową tradycyjnie już poprzedzi uroczysta ceremonia otwarcia zawodów, podczas której zostaną zaprezentowane wszystkie drużyny startujące w Mini Handball Lidze oraz ich trenerzy. Na parkiecie pojawi się także zespół Klubu Sportowego Orzeł Opole, gdzie z powodzeniem trenuje młodzież, która uczestniczyła w dwóch poprzednich odsłonach rozgrywek.
Akademia Piłki Ręcznej jest z roku na rok liczniejsza, a obecnie uczęszczają do niej zawodnicy z roczników 2003, 2004, 2005, 2006 oraz 2007.

W tegorocznej edycji, podobnie jak w poprzedniej, rywalizować będzie 10 opolskich szkół.
Warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy otrzymają od organizatora wysokiej jakości stroje sportowe, które po zakończeniu rozgrywek staną się własnością zawodników, natomiast szkoły, których reprezentacje grają w turnieju zostaną obdarowane piłkami do szczypiorniaka, które posłużą nie tylko do przygotowania dzieci do zawodów, ale mogą zostać wykorzystane na lekcjach wychowania fizycznego, a także pozaszkolnych zajęciach SKS.

Pierwsze trzy turnieje to rywalizacja w dwóch 5 – zespołowych grupach, natomiast turniej finałowy to już walka o medale. Dwie pierwsze drużyny z poszczególnych grup zmierzą się w półfinałach, następnie o miejsca na podium, natomiast pozostali także mają o co walczyć, gdyż najlepsza „ósemka” ma zagwarantowany udział w kolejnej edycji.
W III edycji Mini Handball Ligi zobaczymy: PSP nr 1 Opole, PSP nr 14 Opole, PSP nr 24 Opole, PSP nr 15 Opole, PSP nr 21 Opole, PSP nr 26 Opole oraz PSP Tarnów Opolski, PSP nr 3 Grodków, PSP Zawadzkie oraz zespół z Komprachcic.

Istotne jest, aby zdrowe nawyki i charakter u młodych osób kształtować od najmłodszych lat. My pragniemy włączyć się w aktywizację opolskiej młodzieży, propagować piłkę ręczną w naszym regionie oraz realnie wpłynąć na szkolenie młodych adeptów piłki ręcznej na jak.
Tegoroczny projekt obejmie ponad 120 uczniów z opolskich szkół.
Terminarz 2017:

5 marca – Turniej inauguracyjny
9 kwietnia – II turniej
23 kwietnia – III turniej
11 czerwca – Turniej finałowy

 

Komentarze

komentarz