Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
PSP nr 1 OPOLE

II turniej MINI HANDBALL LIGA 2019. Rywalizacja nabiera tempa!

W sobotę, 13 kwietnia odbył się drugi turniej tegorocznej Mini Handball Ligi. 7 drużyn z opolskich szkół podstawowych rozegrało kolejne spotkania w ramach rywalizacji grupowej. Nieobecna była jedynie Szkoła Podstawowa z Zawadzkiego. Powodem jest trwający strajk nauczycieli, jednak po ustaleniach z organizatorem, placówka z powiatu strzeleckiego swoje zaległe mecze rozegra podczas rywalizacji 11 maja 2019.

W grupie „A” jak burza idzie PSP nr 1, która wygrała wszystkie swoje spotkania, pokonując w hitowym starciu PSP nr 3 Olimp Grodków, z którym rywalizuje o pierwsze miejsce w grupie oraz PSP nr 26 Opole. „Jedynka” jest niekwestionowanym liderem grupy, a podopieczni Bogumiła Barana pewnie zmierzają po awans do półfinałów. Swoje pierwsze punkty zdobyła szkoła PSP nr 26, która zwyciężyła 15:6 ze swoim sąsiadem w tabeli, PSP nr 1 Kolonowskie.
Ze zmiennym szczęściem występowali uczniowie z Grodkowa, którzy najpierw po wyrównanym boju przegrali z PSP nr 1, stosunkiem 16:14, natomiast w kolejnym swoim meczu pokonali ekipę z Kolonowskiego 22:5. Bez zdobyczy punktowej zmagania po raz kolejny zakończył zespół z Kolonowskiego, który zamyka tabelę.

W pierwszej grupie sytuacja jest niezwykle wyrównana. Wciąż trzy zespoły mają szansę na awans z grupy, co zapowiada niezwykłe emocje podczas III turnieju pomiędzy PSP 1, PSP 26 a zespołem z Grodkowa.

W grupie „B” swoich pierwszych punktów nie zdobył nadal zespół PSP 24 Opole, choć podopieczni trenera Radosława Gęsikowskiego byli blisko tego osiągnięcia w meczu z PSP nr 21, przegrali po wyrównanym boju 18:15. Wciąż zachwycają uczniowie z Dąbrowy, którzy zachowali miano niepokonanej drużyny zwyciężając w meczu na szczycie z PSP nr 21, 16:14.
W tej grupie nie rozegrano dwóch zaplanowanych kolejek ze względu na absencję zespołu z Zawadzkiego. Spotkania zostały przeniesione na dzień 11 maja 2019, kiedy to odbędzie se III turniej.  Ze względu na przesunięcia meczów, sytuacja jest niezwykle ciekawa, a sprawa awansu do półfinałów nadal zostaje otwarta.

W grupie „B” wciąż lideruje PSP z Dąbrowy przed PSP nr 21 Opole.

Komplet wyników, II turniej MHL, 13.04.2019: TUTAJ

Komentarze

komentarz