Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
puchar gor opawskich 2019

II Ogólnopolski Turniej O Puchar Gór Opawskich w Głuchołazach

W miniony weekend, tj. 29.03 – 31.03.2019, u podnóża gór Opawskich, w Ośrodku  wypoczynkowym BANDEROZA, odbył się II Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej grup młodzieżowych zorganizowany przez Klub Sportowy Orzeł Opole. Przez trzy dni na parkietach hali sportowej rywalizowała młodzież z roczników 2004-2005 oraz Dzieci z rocznika 2007-2008. W sumie oglądaliśmy ponad 20 emocjonujących spotkań, a na boisku prócz naszych zespołów oglądaliśmy takie marki jak ŚKPR Świdnica, Zagłębie Lubin , Grunwald Ruda Śląska,.

W obu kategoriach wiekowych Orzeł Opole wystawił po dwie drużyny, a do Głuchołaz pojechało blisko 50 zawodników naszego klubu.
Dla naszych Młodzików był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed startem w 1/16 Mistrzostw Polski. Trener Bogumił Baran wystawił dwa wyrównane składy, dzięki czemu mógł przetestować różne warianty gry i ustawienia na boisku. Finalnie najlepszą drużyną w tej kategorii okazało się MKS Zagłębie Lubin, które drugi raz z rzędu zajęło miejsce na najwyższym stopniu podium. Młodzicy naszego klubu zgarnęli srebrne i brązowe medale.

Jeżeli chodzi o młodszą grupę to rywalizacja toczyła się wśród 5 zespołów, pośród których zobaczyliśmy SPR Grunwald Ruda Śl, ŚKPR Świdnica, PSP nr 26 Opole oraz dwie nasze ekipy. Świetnie zaprezentowała się najmłodsza drużyna na turnieju – Orzeł Opole 2007/2008, która wygrała cały turniej, drugie miejsce zajął Orzeł Opole II, natomiast podium zamknęła kolejna drużyna z Opola – PSP nr 26.

Dla trenera Łukasza Gradowskiego, który prowadzi młodsze drużyny w Akademii Orzeł Opole to świetny materiał do analizy, a osiągnięty wynik to efekt ponad półrocznej pracy z młodymi adeptami piłki ręcznej.

W kategorii Młodzika obowiązywał system gier „każdy z każdym:, 2 x 25 min, natomiast w rywalizacji Dzieci, każdy zespół rozegrał mecz z każdym, systemem mecz i rewanż, a spotkanie trwało 2 x 15 min.
Zawody w Głuchołazach to kolejny etap spójnego szkolenia dzieci i młodzieży, a turniej na stałe zagości w kalendarzu imprez Ośrodka BANDEROZA, Miasta i Gminy Głuchołazy oraz Klubu Sportowego Orzeł Opole.

Projekt współfinansowany był przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego oraz zorganizowany we współpracy z Opolskim Związkiem Piłki Ręcznej.

UCZESTNICY:

Młodzik kat. 2004 – 2005DZIECI 2007-2008
 Orzeł OPOLE I
MKS Zagłębie Lubin
MUKS „Siódemka” Mysłowice Orzeł II
         ORZEŁ OPOLE I
SPR Grunwald Ruda Śl.
ŚKPR Świdnica
PSP nr 26 Opole
Orzeł II

WYNIKI II Ogólnopolskiego Turnieju Grup Młodzieżowych o Puchar Gór Opawskich:

DZIECI 2007-2008

  1. Orzeł Opole 2007-2008
  2. Orzeł Opole II
  3. PSP nr 26 Opole
  4. SPR Grunwald Ruda Śl.
  5. SKPR Świdnica

Młodzik kat. 2004 – 2005

  1. MKS Zagłębie Lubin
  2. Orzeł Opole II
  3. Orzeł Opole I

Komentarze

komentarz