Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Orzeł Opole

II miejsce Orła na Memoriale T. Haładyna w Grodkowie

W ostatnim czasie mamy bardzo napięty grafik turniejowy i dużo dobrego grania dla młodzieży z naszego klubu. Po sobotnich zawodach w Wieluniu dla rocznika 2006, niedzielnym finale Mini Handball Ligi, we wtorek 12 czerwca zagraliśmy w Grodkowie podczas XXII  Memoriału T. Haładyna.

W zawodach wzięły udział szkolne zespoły z regionu opolskiego oraz na zaproszenie gospodarzy SP 4 Ziębice.
Nasi chłopcy z Klubu Sportowego Orzeł Opole występowali pod banderą Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Opola, której opiekunem jest Bogumił Baran. W rozgrywkach wystartowały  dwie ekipy PSP 3 Grodków, wspomniane już SP 4 Ziębice oraz PSP nr 24 z Opola. Spotkania ze względu na niesprzyjającą pogodę rozgrywane były na hali sportowej przy ulicy Sienkiewicza 29a, a nie jak wstępnie zakładano, na zewnętrznym „ORLIK-u”

Finalnie zawody wygrał zespół z Grodkowa, który wszystkie spotkania zakończył zwycięstwem. Najwięcej emocji wzbudziła potyczka gospodarzy z aktualnym mistrzem Mini Handball Ligi – PSP nr 1 Orzeł Opole, która była jednocześnie rewanżem za niedzielny finał rozgrywek. Tym razem lepsi okazali się grodkowianie, którzy pokonali po bardzo dobrym meczu naszą drużynę 13:5. Drugie miejsce zajęli chłopaki z naszego klubu, z rocznika 2007, którzy w pozostałych spotkaniach wygrali z przyjezdnymi z Ziębic, drugim zespołem PSP nr 3 Grodków oraz PSP nr 24 z Opola.
Najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju został Bartłomiej Rugała z PSP nr 1 Orzeł Opole, natomiast najlepszym zawodnikiem naszej drużyn został wybrany Nico Matysiak.

Cieszy wynik i postawa zawodników na boisku, gdyż od przyszłego sezonu dopiero ruszy nabór do grupy z rocznika 2007 w naszym klubie, a my już możemy pochwalić się sukcesami w tej kategorii wiekowej i pełnowartościowymi zawodnikami, którzy robią różnicę na boisku.

Klasyfikacja końcowa XXII  Memoriału T. Haładyna, 12.06.2018::

    1. 1. PSP 3 Olimp GRODKÓW I
    1. 2. PSP 1 ORZEŁ OPOLE
    1. 3. PSP 3 Olimp GRODKÓW II
    1. 4. PSP 24 OPOLE
            5. SP4 ZIĘBICE

Komentarze

komentarz