Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej

Festiwal Piłki Ręcznej Świdnica CUP

Przygotowania do nowego sezonu idą w naszym klubie pełną parą, najmłodsi mają już za sobą letni obóz sportowy, natomiast starsi ze względu na udział w Światowym Turnieju Piłki Ręcznej we włoskim TERAMO przystąpili nieco później do treningów.

Przed nami pierwszy sprawdzian formy i jednocześnie premierowy turniej nowego sezonu. W dniach 1 – 3 września zagramy na silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju w Świdnicy  – FESTIWAL PIŁKI RĘCZNEJ ŚWIDNICA CUP. W rozgrywkach wystawimy dwie drużyny – rocznik 2003/2004 zagra w kategorii Młodzika, zbierając jednocześnie pierwsze szlify w tej grupie wiekowej, natomiast chłopcy z roczników 2005/2006 wystartują w kategorii Dzieci.

Najmłodsi w ramach zmagań w grupie „B” zagrają z Siódemką Legnica, Dziewiątką Legnica, Trójką Nowa Sól, Sparta Oborniki WLKP. oraz Zagłębiem ZSO 14 Sosnowiec II. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów, a pozostałe ekipy grają o kolejne lokaty. Dla chłopaków będzie to świetne przetarcie przed ligą, a Ci którzy w zeszłym sezonie stanowili uzupełnienie składu, teraz  po odejściu starszych do kategorii wyżej, będą grać w zespole pierwsze skrzypce – co stanowi systematyczny etap rozwoju młodych szczypiornistów.

U młodzików obowiązuje ten sam system gry, a przy okazji meczów w grupie „A” nasza drużyna zmierzy się kolejno z: ŚKPR Świdnica I, Sparta Oborniki WLKP. I, Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec, Victoria Piaseczno oraz Dziewiątka Legnica.

Turniej w Świdnicy to świetny wstęp do nowego sezonu 2017/2018, każda drużyna ma zagwarantowanych do rozegrania minimum 6 spotkań ( 5 w grupie i 1 w fazie play-off), co gwarantuje spory bagaż doświadczenia i dobry materiał do analizy.

Harmonogram Turnieju:

Komentarze

komentarz