Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Liga Wojewódzka Dzieci 2018

ASPR Zawadzkie mistrzem województwa w kat. Dzieci. Orzeł czwarty!

Tegoroczny sezon ligowy dla naszego Klubu dobiegł już końca. W minioną niedzielę, tj. 22.04.2018, na „Hali Gwardii” uczestniczyliśmy w finałowym turnieju Wojewódzkiej Ligi OZPR w kat. Dzieci – Chłopcy, który był dla nas ostatnim akcentem sezonu ligowego 2017/2018. Prócz naszej ekipy, która broniła mistrzowskiego tytułu sprzed roku, posiadając tym samym przywilej organizacji rozgrywek, w turnieju wzięły udział dwie najlepsze drużyny z grupy „A” – Olimp Grodków i SKS Orlik Brzeg oraz zwycięzca grupy „B”, APSR Zawadzkie.

Turniej finałowy przyniósł nam sporo emocji, a nasze Orzełki miały okazję do rywalizacji z najlepszymi drużynami w naszym regionie, co dostarczyło chłopakom kolejnego doświadczenia i ogrania na wysokim poziomie, gdyż tego w niedzielne przedpołudnie na pewno nie zabrakło.
W województwie opolskim w kategorii Dzieci – Chłopcy triumfował zespół APSR Zawadzkie, który okazał się bezkonkurencyjny, zwyciężając wszystkie  mecze, zarówno w fazie grupowej, jak i podczas wielkiego finału na „Hali Gwardii”. Ten wynik pokazuje siłę ekipy z powiatu strzeleckiego, która ma zawodników bardzo dobrze wyszkolonych technicznie i niezwykle silnych fizycznie, i to w tym aspekcie przeważali w wygranym starciu z aktualnymi wicemistrzami województwa – UKS Olimp Grodków. Po brązowe medale sięgnął SKS Orlik Brzeg, który w bezpośrednim starciu o najniższy stopień podium wygrał z naszą drużyną 12:9.

W tym sezonie poziom sportowy w rozgrywkach w najmłodszej kategorii wiekowej był niezwykle wysoki. Rocznik 2005 i młodsi okazał się bardzo owocnym w młodych i zdolnych szczypiornistów, z korzyścią dla całego środowiska piłki ręcznej w Opolskiem. Oby rozwój i szkolenie tych młodych talentów nadal kroczyło w tak dobrym kierunku.
Nasza drużyna awansując do ścisłego finału potwierdziła, że ciągle należy do czołówki w naszym regionie, a na tym poziomie nie ma już miejsca na błędy i słabsze momenty, gdyż  to detale decydują o zdobyciu medalu.

To dopiero nasz trzeci sezon w ligowych rozgrywkach, także postęp sportowy z pewnością cieszy, gdyż zakładane cele szkoleniowe są realizowane, a jeżeli za tym idą mniejsze lub większe sukcesy to cieszy podwójnie.

Wyniki Ligi Wojewódzkiej Dzieci – Chłopcy 2017/2018:

ASPR Zawadzkie – Orzeł Opole   14-7

UKS Olimp Grodków – SKS Orlik Brzeg   12-7

Orzeł Opole – SKS Orlik Brzeg  9-12

ASPR Zawadzkie – UKS Olimp Grodków   12-5

UKS Olimp Grodków – Orzeł Opole  13-4

SKS Orlik Brzeg – ASPR Zawadzkie   6-9

 

Klasyfikacja końcowa:

  1. ASPR Zawadzkie 9
  2. Olimp Grodków 6
  3. SKS Orlik Brzeg 3
  4. Orzeł Opole  0

Komentarze

komentarz