Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
orzel-opole

V miejsce Orła podczas Memoriału im. Dariusza Brzozowskiego

W minioną sobotę, 12 maja zagraliśmy na turnieju w kategorii Młodzika, który stanowił dla naszego zespołu kolejne sportowe wyzwanie tego sezonu.
Na zaproszenie naszych dobrych znajomych z Komprachcic wzięliśmy udział w „V Memoriale im. Dariusza Brzozowskiego” z udziałem gospodarzy, Moto – Jelcz Oława, Orlika Brzeg, Gwardii Opole oraz SPR Oleśnica. Ze starszymi chłopakami rywalizowaliśmy zespołem złożonym głównie z zawodników z rocznika 2004. Dla „Orzełków” była to kolejna lekcja szczypiorniaka, bagaż doświadczenia, który ma zaprocentować w przyszłym sezonie oraz możliwość rywalizacji z najlepszymi.

Pełen emocji pojedynek zagraliśmy na otwarcie turnieju z Orlikiem Brzeg, a o końcowym wyniku decydował konkurs rzutów karnych, w którym niestety polegliśmy. W drugim grupowym spotkaniu mimo początkowego prowadzenia 5:1 z Moto – Jelcz Oława, ostatecznie przegraliśmy różnicą 6 bramek z faworyzowaną drużyną gości po całkiem dobrej i kombinacyjnej grze w naszym wykonaniu. Na zakończenie turnieju w meczu o 5. miejsce zmierzyliśmy się z SPR Oleśnica. Spotkanie było niezwykle wyrównane, jednak ostatecznie pokonaliśmy rywali 16:13.

Zawody z kompletem zwycięstw zakończyli gospodarze, OSiR Komprachcice. Nasz zespół zagrał trzy wartościowe spotkania w systemie 2×20 min., cieszy postawa zawodników i możliwość przetestowania różnych wariantów gry. Tego typu turnieje są świetną okazją do ogrywania się na krajowym podwórku.
Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany kapitan zespołu, Marcin Kraczkowski.

Podział na grupy:
Grupa A
OSiR Komprachcice
Gwardia Opole
SPR Oleśnica

Grupa B
Orlik Brzeg
Moto Jelcz Oława
Orzeł Opole

Klasyfikacja Końcowa:
1. OSIR Komprachcice
2. Gwardia Opole
3. Moto Jelcz Oława
4. Orlik Brzeg
5. Orzeł Opole
6. SPR Oleśnica

Komentarze

komentarz