Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej

Terminarz IV edycji MHL. Rozpoczynamy 11 marca 2018!

W tym roku okres ferii zimowych dla młodzieży szkolnej z województwa opolskiego przypadł na styczeń, co nie jest bez znaczenia dla nas, jako organizatorów rozgrywek MHL. Mając na uwadze zimowy wypoczynek dzieci, okres przygotowawczy do zawodów oraz czas na aklimatyzację i treningi dla debiutantów, wprowadzamy do kalendarza jeden turniej rozgrywkowy w miesiącu, co sprawia, że spotkamy się także w maju, grając wówczas decydujące mecze fazy grupowej.

Zapewne po zimowym szaleństwie  wiele opolskich szkół rozpocznie intensywne przygotowania do IV edycji Mini Handball Ligi, które ze względu na poziom sportowy i liczbę uczestników stanowią największe rozgrywki piłki ręcznej dla dzieci z województwa opolskiego. Zawody składają się z czterech turniejów, gdzie pierwsze trzy serie to rywalizacja w grupie systemem „mecz i rewanż”, natomiast podczas ostatniej odsłony, która przypada na niedzielę, 10 czerwca 2018, drużyny powalczą w fazie pucharowej o medale i konkretne miejsca, zgodnie z zajętymi w fazie grupowej lokatami.

Mini Handball Liga, której organizatorem jest Klub Sportowy Orzeł Opole zainaugurowana zostanie 11 marca o godzinie 9:00 w Kompleksie Rekreacyjno Sportowym „Gwardia” przy ulicy Kowalskiej 2, część sportową tradycyjnie już poprzedzi uroczysta prezentacja drużyn i ceremonia otwarcia zawodów podczas której nie zabraknie niezapomnianej oprawy artystycznej.
Po okresie ferii zimowych w naszym województwie, 12 zespołów zgłoszonych do IV edycji zostanie podzielonych na grupy, a każda ekipa rozegra podczas szkolnej ligi minimum 10 spotkań, ponadto szkoły zostaną zaopatrzone w piłki do mini handballu, a każdy uczestnik otrzyma wysokiej jakości strój sportowy. W obecnym sezonie, tak jak w  poprzednich, w zawodach zaprezentują się drużyny z Miasta Opola oraz ościennych miejscowości pośród których znaleźli się: PSP nr 3 Grodków, PSP Zawadzkie, PSP nr 1 Opole, PSP nr 24 Opole, PSP nr 21 Opole, PSP Tarnów Op., PSP Komprachcice, PSP nr 9 Opole, PSP nr 10 Opole, PSP nr 26 Opole, SP z Dąbrowy oraz PSP Kolonowskie.

„Dzięki dbałości o każdy szczegół podczas organizacji tego typu wydarzenia oraz mając na uwadze dobro najmłodszych uczestników, Mini Handball Liga stała się uznaną marką, która na stałe zapisała się w kalendarzu imprez sportowych w naszym województwie. Co roku wprowadzamy zmiany i udoskonalamy formułę, aby rozgrywki były jeszcze bardziej atrakcyjne, a przede wszystkim spełniały swoją rolę, czyli stanowiły pierwszy etap selekcji i szkolenia młodych adeptów piłki ręcznej.
W trakcie samego wydarzenia zapewniamy wykwalifikowaną opiekę medyczną nad zawodnikami, prowiant dla wszystkich uczestników, poczęstunek oraz ciepłe napoje dla trenerów i zaproszonych gości, a na koniec edycji każdy otrzymuje atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych partnerów i sponsorów” – podkreślają organizatorzy rozgrywek.

Mini Handball Liga ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia, kreowanie postawy fair – play, krzewienie kultury fizycznej oraz zaszczepienie w uczestnikach pasji do uprawiania szczypiorniaka. Młodzi adepci piłki ręcznej, którzy wykażą chęć kontynuowania swojej „kariery”,  mają okazję do zapisania się na darmowe zajęcia do młodzieżowego klubu piłki ręcznej ORZEŁ OPOLE, gdzie z powodzeniem trenuje młodzież, która uczestniczyła w trzech poprzednich odsłonach rozgrywek.

Harmonogram zawodów IV edycji MHL:

Turniej inauguracyjny: 11 marca 2018 (niedziela)

II turniej fazy grupowej: 15 kwietnia 2018 (niedziela)

III turniej fazy grupowej: 26 maja 2018 (sobota)

Turniej finałowy: 10 czerwca 2018 (niedziela)

Komentarze

komentarz