Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Sportowy obóz zimowy

Sportowy obóz dla dzieci – dzień IV

Sportowy obóz zimowyPodczas IV dnia obozu sportowego w ramach zajęć na hali sportowej, uczestnicy pod okiem trenerów Bogumiła Barana i Macieja Nawrockiego pracowali nad poprawną techniką minięcia przeciwnika z piłką i bez niej. Doskonalili także prowadzenie piłki w parach oraz poruszanie się po boisku w defensywie i ofensywie. Po kilku dniach efekty intensywnej pracy są widoczne gołym okiem. Braki kondycyjne zostały szybko zniwelowane, a dzięki umiejętnym prowadzeniu zajęć przez naszych szkoleniowców, można także zauważyć duże postępy wśród naszych podopiecznych.

Podczas popołudniowego wyjścia na nasze dzieci czekała nie lada atrakcja, gdyż wybraliśmy się do nowo powstałego kompleksu w Opolu, gdzie toczy toczy się gra w laserowy paintball.

Po dotarciu na miejsce zastaliśmy masę niespodzianek, a dla wielu było to pierwsze zetknięcie z taką formą rozrywki. Zabawa, zgodnie z zasadami gry w paintball polegała na trafieniu przeciwnika wiązką światła laserowego. Gra odbywała się w mrocznym labiryncie, który imitował pole walki, co dostarczało jeszcze większych emocji i sporą dawkę adrenaliny. Co ważne, taka rozrywka jest całkowicie bezpieczna dla dzieci i nie naraża na żaden ból, co w przeciwieństwie do klasycznej gry w Paintball, zdarza się bardzo często. Podczas dwugodzinnej zabawy organizatorzy zapewnili wiele ciekawych wariantów i scenariuszy, a także starali się, aby każdy spędził na polu gry jak najwięcej czasu.

Przedostatni dzień zimowego obozu zakończyliśmy ponownym spotkaniem na Hali Gwardii, gdzie grupa po krótkim rozruchu przystąpiła do gier zespołowych związanych z piłką ręczną.

Komentarze

komentarz