Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej

RAPORT transferowy z udziałem młodzieży Orła Opole

Młodzieżowy Klub Piłki Ręcznej obchodził w tym sezonie czwarty rok istnienia, choć jego działalność została sformalizowana dokładnie 3 lata temu. Od tego czasu sporo się wydarzyło, nasza Akademia zdołała zdobyć mistrzostwo województwa w dwóch kategoriach wiekowych, wystąpiliśmy na Mistrzostwach Polski na szczeblu centralnym, drużyna zdobyła kilkadziesiąt medali i pucharów na turniejach i imprezach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, wzięliśmy udział w 3 europejskich turniejach,  przy klubie powstała sekcja piłki ręcznej plażowej, trenerzy naszej Akademii objęli stery Wojewódzkiej Kadry Piłki Ręcznej, a kilkunastu zawodników zostało powołanych do opolskiej reprezentacji. To tylko część z wielu sukcesów i pozytywnych zdarzeń, które miały miejsce w naszym Klubie podczas tej krótkiej historii funkcjonowania.

W związku z wysokim poziomem sportowym, który reprezentują zawodnicy naszej Akademii, w obecnym sezonie doświadczyliśmy kolejnego aspektu, który funkcjonuje w profesjonalnym sporcie. Zmiany barw klubowych to nieodzowny element działalności każdego sportowego podmiotu – najważniejsze, aby odbywały się na zdrowych zasadach i za porozumieniem klubowych Zarządów, trenerów, zawodników oraz ich rodziców lub prawnych opiekunów.

Od początku roku szkolnego do Gdańska przeniósł się Jakub Stefani, który w trójmieście podjął naukę, a na czas jej trwania związał się z tamtejszym SPR Wybrzeże Gdańsk, natomiast Kamil Lilien, który rozpoczął sezon w barwach Orła, otrzymał we wrześniu informację o zakwalifikowaniu się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kwidzynie, gdzie może przez kolejne lata rozwijać się i spełniać swoje ambicje, a naszemu Klubowi przysługuje z tego tytułu kilka przywilejów. Posiadając Zawodnika w SMS-ie, Orzeł Opole może wystąpić o prawo udziału w wojewódzkich barażach o  awans do 1/16 Mistrzostw Polski w kat. JUNIOR MŁODSZY (co uczyniliśmy), pod warunkiem, że nie uzyska awansu drogą ligową na zakończenie zmagań. Po drugie w przypadku awansu, jak i gry w barażach, może skorzystać ze swojego zawodnika, zakwalifikowanego obecnie do SMS-u.

Jeżeli chodzi o innych zawodników, to w grupach młodzieżowych Gwardii Opole występuje na co dzień Dominik Kulik, który na zasadzie porozumienia został przekazany klubowi z Opola, wcześniej występując w barwach Orła. W kategorii Dzieci, do Komprachcic powrócił Nataniel Bielec, który przez rok reprezentował barwy naszego Klubu.
Ruchy transferowe odbywały się także w drugą stronę, gdyż na bazie porozumienia z UKS Olimp Grodków, na czas nauki w Opolu, do naszej Akademii został wypożyczony Piotr Zawadzki, utalentowany rozgrywający, który przez kolejne lata będzie rozwijał się pod banderą naszej AKADEMII.

Ze względu na rozwój naszej Akademii oraz ciągle rosnącą liczbę trenujących zawodników, temat transferów i wypożyczeń będzie co raz częściej poruszany, a my dzięki odpowiedniemu systemowi monitorowania zawodników będziemy dbali, aby najmłodsi mogli rozwijać się w odpowiednim kierunku, z korzyścią dla całego środowiska piłki ręcznej.

Komentarze

komentarz