Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej

Drugie miejsce Orła w Konstantynowie Łódzkim!

W poniedziałek 11 listopada, już po raz piąty na zaproszenie KKS WŁÓKNIARZ Konstantynów Łódzki wystąpiliśmy na turnieju piłki ręcznej dla rocznika 2004.
Rozgrywki corocznie organizowane są z okazji Narodowego Święta Niepodległości połączonego z Memoriałem im. Stanisława Gronkiewicza – działacza sportowego, nauczyciela, wychowawcy oraz Prezesa Łódzkiego Związku Piłki Ręcznej.
Podobnie jak w poprzednich latach obsada turnieju była na bardzo wysokim poziomie, a do województwa łódzkiego zjechały bardzo mocne zespoły piłki ręcznej z całej Polski. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”, mecz 2 x 10 min. Podczas obecnej rywalizacja nasz zespół tak jak w poprzednim roku zanotował drugie miejsce podczas zawodów.

Rywalizację rozpoczęliśmy w świetnym stylu, Orzeł na otwarcie pokonał wysoko drużynę z Piotrkowa Trybunalskiego, 14:5, a następnie dosyć niespodziewanie łatwo ograł gospodarzy turnieju aż 9:2. W trzeciej serii spotkań odbył się jeden z ciekawszych meczów, po zaciętym boju i gradzie bramek z obu stron, pokonaliśmy Nielbę Wągrowiec 14:12, kolejne spotkanie to dominacja drużyny z Opola i pewne zwycięstwo z Toruniem 16:4. Po serii 4 zwycięstw przyszedł najtrudniejszy sprawdzian i mecz z brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Młodzików ubiegłego sezonu, VIVE Kielce. Spotkanie mogło się podobać i przysporzyło kibicom wielu sportowych emocji, ostatecznie ulegliśmy kielczanom 7:12. W ostatnim naszym pojedynku wyszło ogromne zmęczenie, pojawiło się wiele błędów, co sprawiło, że przegraliśmy z MKS Poznań 6:12. Ostatecznie 4 zwycięstwa z mocnymi drużynami dały nam drugie miejsce, dzięki czemu obroniliśmy pozycję wywalczoną przed rokiem.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Marcel Ciasto z naszego zespołu, a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Jakub Luksa.

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

  1. VIVE Kielce
  2. ORZEŁ Opole
  3. Włókniarz Konstantynów Łódzki
  4. MKS Poznań
  5. NIELBA Wągrowiec
  6. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
  7. DAP Toruń

 

WYNIKI:

ORZEŁ OPOLE – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski  14:5

ORZEL OPOLE – Włókniarz Konstantynów Łódzki   9:2

ORZEL OPOLE – NIELBA Wągrowiec      14:12

ORZEŁ OPOLE – DAP Toruń       16:4

ORZEŁ OPOLE – VIVE Kielce    7:12

ORZEŁ OPOLE – MKS Poznań    6:12

Komentarze

komentarz