Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Okręgowa Liga OZPR Chłopców

Turniej Okręgowej Ligi OZPR w Grodkowie

Okręgowa Liga OZPR ChłopcówW środę 17.02.2016 rozegraliśmy trzeci turniej Opolskiej Ligi OZPR Chłopców w ramach rozgrywek w grupie A, który odbył się w Grodkowie. Przed rozgrywkami trenerzy po konsultacjach z sędziami zawodów ustalili czas trwania spotkania na 2 x 8 minut. W swoim premierowym meczu ulegliśmy znacznie gospodarzom, którzy zdominowali nas grą z szybkiego ataku i skutecznymi kontrami. W naszej drużynie mieliśmy dużo okazji, kiedy to po dobrych zagraniach zawodnicy wychodzili na czyste pozycje. Zabrakło jednak skuteczności, co odzwierciedla końcowy wynik. Ostatecznie przegraliśmy z UKS Olimpem Grodków 17:6.

W drugim starciu czekało nas derbowe spotkanie z rywalem o zbliżonym potencjale sportowym do naszego zespołu. Jednak Gwardia wyjątkowo nie leży naszym zawodnikom, gdyż od początku rozgrywek nie potrafimy znaleźć na nią sposobu. I choć wynik z reguły w każdym spotkaniu był na pograniczu remisu, to podczas turnieju w Grodkowie, dzięki lepszemu początkowi naszych rywali, przez cały mecz utrzymywali przewagę dwóch, trzech bramek nad naszą ekipą, czego nie potrafiliśmy zniwelować w żadnym fragmencie gry. Gwardia odniosła pewne , trzecie już zwycięstwo w tych rozgrywkach nad naszą drużyną i triumfowała 11:6.

Na zakończenie turnieju podejmowaliśmy zespół z Brzegu, który chwilę wcześniej wygrał z niepokonanym jak dotąd liderem z Grodkowa, co z pewnością potwierdziło klasę przeciwnika. Przeciwko Orlikowi Brzeg mimo wielu sytuacji, jakie sobie wypracowała drużyna przeciwna, nadzwyczaj dobrze zagrali nasi bramkarze – Patryk Matysek i Marcel Ciasto, którzy zanotowali kilka efektownych obron w akcjach sam na sam z przeciwnikiem. Jednakże dobra praca bramkarzy nie przełożyła się na grę kolegów w a ataku, a mecz zakończyliśmy z dorobkiem zaledwie 4 bramek. SKS Orlik pokonał nas 12:4.

Szansa na zreflektowanie się będzie już 5 marca, kiedy to zagramy IV turniej ligowy, który ukształtuje końcowy układ tabeli grupy A. Organizatorem będzie wówczas KS Gwardia Opole.

Wyniki spotkań Okręgowej Ligi OZPR Chłopców – III runda:

KS Gwardia Opole – SKS Orlik Brzeg  6:16 (3:9)

UKS Olimp Grodków – Orzeł Opole  17:6 (10:2)

UKS Olimp Grodków – SKS Orlik Brzeg  8:10 (3:7)

KS Gwardia Opole – Orzeł Opole  11:6 (6:3)

Orzeł Opole – SKS Orlik Brzeg  4:12 (2:11)

UKS Olimp Grodków – KS Gwardia Opole  15:10 (8:6)

 

Tabela Grupy A:

1. UKS Olimp Grodków  16

2. SKS Orlik Brzeg  14

3. KS Gwardia Opole  6

4. Orzeł Opole  0

Komentarze

komentarz