Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
orzel-opole

Trzydniowe zmagania w Świdnicy na otwarcie sezonu 2017/2018

W obecnym sezonie bardzo szybko, bo już po tygodniu treningów, wybraliśmy się na nasz premierowy turniej. Trzydniowe zmagania w Świdnicy skupiły najlepsze zespoły z naszego kraju, a na zaproszenie organizatora pojawiły się także drużyny z Czech i Niemiec.

Na Festiwalu Piłki Ręcznej w Świdnicy wystartowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych – Dzieci 2005/2006 oraz Młodzik 2003/2004. Młodsza drużyna pierwszego dnia pokonała Trójkę Nowa Sól oraz MSPR  Siódemkę Miedź Legnica, a w kolejnym dniu po świetnych meczach poległa minimalnie z KPR Sparta Oborniki Wielkopolskie, po rzutach karnych z UKS Dziewiątka Legnica oraz zdecydowanie przegraliśmy z Zagłębiem 14 Sosnowiec. Osiągnięte wyniki dały nam 3. lokatę w grupie, dzięki której w niedzielę zagraliśmy o 5. miejsce, zdecydowanie pokonując Viktorię Piaseczno 14:1.

Młodzicy podczas rywalizacji w grupie „A” zmierzyli się kolejno z: ŚKPR Świdnica I, Sparta Oborniki WLKP. I, Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec, Victoria Piaseczno oraz Dziewiątka Legnica.
Starsze „Orzełki” zajęły 12. miejsce na turnieju, nie wygrywając żadnego z tych spotkań, co pokazuje, że początki w kategorii młodzika będą bardzo trudne. Musimy nabrać doświadczenia, ogrania i przede wszystkim mądrą grą zniwelować różnicę we fizyczności między innymi zespołami.

Najlepszym zawodnikiem w młodszym roczniku został wybrany Kuba Luksa, a w naszej drużynie młodzików wyróżniony został Szymon Chmielewski. Gratulujemy!

Turniej w Świdnicy to świetne przetarcie przed nowym sezonem 2017/2018, nasze drużyny rozegrały po 6 spotkań ( 5 w grupie i 1 w fazie play-off), co dostarczyło nam sporego bagażu doświadczenia i dobry materiał do analizy.

Komentarze

komentarz