Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
MHL 2019

Sportowe emocje i pierwsze niespodzianki na otwarcie MHL 2019

W sobotę 23 marca 2019 została zainaugurowana V edycja Mini Handball Ligi, największych rozgrywek piłki ręcznej dla uczniów szkół podstawowych z naszego regionu. Na parkiecie rywalizowała ponad setka młodych adeptów piłki ręcznej, a ich poczynania obserwowali kibice szczypiorniaka, trenerzy oraz rodziny uczestników, które licznie zgromadziły się na trybunach.
Punktualnie o 9:30 rozpoczęła się rywalizacja sportowa na którą młodzi sportowcy czekali z niecierpliwością. W premierowych meczach na obu połówkach boiska doszło do starć faworytów do medali.

W  spotkaniu grupy „A” zmierzyli się triumfator z poprzedniego sezonu MHL, PSP nr 1 Opole z drużyną aspirującą w tym roku do podium, PSP nr 26. Warto wspomnieć, że obie placówki stanowią silne ośrodki piłki ręcznej w naszym mieście, a szkolenie w tych szkołach odbywa się na wysokim poziomie. PSP nr 1 okazała się lepsza na stracie rozgrywek, pokonując PSP nr 26, 13:5. W drugim meczu tej grupy, PSP nr 3 Olimp Grodków pokonał pewnie PSP 1 Kolonowskie, 19:1. W trzeciej kolejce oglądaliśmy Grodkowian w starciu ze szkołą z Grudzic. Podopieczni trenera Romana Smolińskiego pewnie ograli PSP nr 26, 19:4.

Wielkie sportowe emocje przeżywaliśmy również w 4. kolejce, kiedy to zmierzyli się PSP nr 1 Opole oraz PSP nr 1 Kolonowskie. Podopieczni trenera Bogumiła Barana po dobrych zawodach wygrali, 19:6. W grupie „A” pewnie przewodzą PSP nr 3 Olimp Grodków oraz PSP nr 1 Opole – to zapewne te dwa zespoły powalczą o pierwsze miejsce w grupie.

Na boisku „B” było także bardzo ciekawie. Na inaugurację świetne widowisko stworzyli PSP nr 21 z PSP 24, gdzie w końcowym rozrachunku wygrali świetnie dysponowani tego dnia zawodnicy z PSP nr 21, 16:12. Podopieczni trenera Czesława Sajko potwierdzili wysoką formę w kolejnym spotkaniu, wyraźnie pokonując rywali z Zawadzkiego, 18:8. Miłym zaskoczeniem V edycji z pewnością jest Szkoła z Dąbrowy, która odniosła dwa cenne zwycięstwa, z PSP nr 24, 24:6 oraz z PSP Zawadzkie, 25:3, sprawiając dużą niespodziankę i zdobywając w dwóch meczach niemal 50 bramek.

W tej grupie faworyt  nie miał łatwego startu, PSP Zawadzkie po porażkach z PSP nr 21 oraz z PSP Dąbrowa, pozostaje bez punktów po pierwszej kolejce MHL, podobnie zresztą jak PSP nr 24 – i to stracie tych drużyn otworzy rywalizację podczas II turnieju.

Na czele stawki po premierowych zawodach jest PSP Dąbrowa oraz PSP nr 21 Opole.

Podczas V edycji MINI HANDBALL LIGA oglądaliśmy  niezwykle wysoki i wyrównany poziom sportowy, a drużyny, które odnosiły porażki nie ustępowały od stawki i pokazały, że gra w piłkę ręczną nie jest im obca.  Nas jako organizatorów cieszy taki stan rzeczy, gdyż to pokazuje, że z roku na rok szkolenie w opolskich szkołach i ośrodkach piłki ręcznej w naszym regionie jest coraz lepsze. Potencjał naszych młodych adeptów piłki ręcznej jest zauważany i wykorzystywany, a takie inicjatywy jak Mini Handball Liga niezwykle potrzebne i pożądane przez opolskie środowisko sportowe, co potwierdza, że idea imprezy jest słuszna!

Komplet wyników i układ w Grupie „A” i „B”

Komentarze

komentarz