Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Youth handball festival

Orzeł zakończy sezon na Węgrzech!

Podobnie jak w zeszłym roku, na zakończenie tegorocznego, jakże obfitego w turnieje i zawody, sezonu sportowego, a jednocześnie na rozpoczęcie wakacji dla młodzieży z naszego klubu, wyjeżdżamy w dniach 7.07 – 13.07.2018 na tygodniowy pobyt na Węgry, do  miejscowości Kaposvar, podczas którego wystąpimy na Światowym Turnieju Piłki Ręcznej – INTERSPORT YOUTH  HANDBALL FESTIVAL.

Nasz Klub wystartuje w rozgrywkach w dwóch kategoriach wiekowych, w roczniku 2004-2005 oraz 2006-2007. Na turnieju pojawią się zespoły, m.in.: z Ukrainy, Francji, Rumuni, Węgier, Szwecji, Czech, Chorwacji, Mołdawii a także z ….. Polski.

Podczas pobytu na Węgrzech na uczestników czeka wiele atrakcji. Pierwszego dnia odbędzie się uroczysta parada z udziałem wszystkich zespołów startujących w turnieju, co jest nie lada gratką dla młodych zawodników. Prezentacja drużyn będzie miała miejsce przy muzyce oraz udziale zespołów tanecznych.

7 – dniowy wyjazd to nie tylko europejskiej rangi turniej, nasi młodzi adepci piłki ręcznej będą mieli okazję poznać rówieśników z całego świata, zintegrować się w sowim gronie oraz wypocząć korzystając z uroków miasta i festiwalowego miasteczka, gdzie na uczestników czeka moc atrakcji, gier i zabaw przygotowanych przez organizatorów. Ponadto wybierzemy się na spacer i zwiedzanie Kaposvar, które ma wiele uroków i ciekawych miejsc Podczas ostatniego dnia pobytu zaplanowane mamy w ramach regeneracji i aktywnego wypoczynku, wyjście do Aquaparku.
Jednym z punktów wyjazdu jest także plażowanie nad jeziorem Balaton, które jest największym tego typu zbiornikiem w Europie Środkowo – Wschodniej i jedną z największych atrakcji turystycznych w tej części Węgier.

Kaposvár to miasto w południowej części Węgier, położone nad rzeką Kapos pośród malowniczych pagórków Zselic. Według miejscowych legend, miasto podobnie jak Rzym założone zostało na siedmiu wzgórzach.

 

Komentarze

komentarz