Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej

Orzeł Opole powalczył w Sosnowcu!

W miniony weekend tj. 24.05 – 26.05.2019, Orzełki z rocznika 2005 i młodsi wzięli udział w Turnieju o I PUCHAR SOSNOWCA. W zawodach zagrało 16 czołowych zespołów z kraju, a prócz gospodarzy MUKS Zagłębie Sosnowiec, na parkiecie zobaczyliśmy m.in.: Anilanę Łódź, MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Pogoń Zabrze, MMTS Kwidzyn, Vive Kielce oraz Wilanowia Warszawa.

Nasz zespół w pierwszej fazie turnieju trafił do grupy „B”, gdzie zmierzył się kolejno z APR Świdnica, Poddębicami oraz Czuwajem Przemyśl. Na start rozgrywek zdecydowanie ulegliśmy silnej ekipie z województwa dolnośląskiego, w tym meczu mieli okazję pograć również młodsi zawodnicy, którzy pojechali do Sosnowca, co było dla nich świetnym sprawdzianem umiejętności. Ostatecznie przegraliśmy z APR Świdnica, 15:30. W drugim spotkaniu z Poddębicami, walka była niezwykle zacięta, a dzięki lepiej rozegranej końcówce meczu, wygraliśmy tę rywalizację, 24:22. W ostatnim grupowym pojedynku, który decydował o losach awansu pokonaliśmy mocną drużynę z Przemyśla, 22:18, która wcześniej zdołała ograć Świdnicę. Niestety, mimo dwóch zwycięstw, zabrakło nas w najlepszej „ósemce” turnieju. O awansie decydowały małe punkty między trzema zainteresowanymi drużynami – dalej przeszyły ekipy z Przemyśla i właśnie Świdnicy.

Nam przyszła walka w drugiej fazie turnieju o miejsca 9 – 16. Tu jednak poszliśmy jak burza, odnosząc zwycięstwa kolejno z MUKS SKRWA Gostynin, 26:19 oraz Rokitnicą Zabrze, 24:16.  W sobotę rozegraliśmy aż 5 spotkań, odnosząc 4 zwycięstwa i notując 1 porażkę. Ostatni dzień rozgrywek rozpoczęliśmy od zwycięstwa, pokonując w porannym meczu Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, 23:20. W głównym pojedynku o 9. miejsce dały się we znaki trudy turnieju i ogromne zmęczenie, w starciu z Wilanowią Warszawa przegraliśmy 24:20.

Osiągnięty rezultat nie odzwierciedla jednak realnego potencjału naszej drużyny, chłopcy rozegrali 7 meczów, z czego 5 wygrali, a dwie porażki zadecydowały o odległej lokacie w rozgrywkach – ostatecznie zajęliśmy 10. miejsce. Plan sportowy został zrealizowany, a cała kadra zawodników powołanych na turniej miała okazję do gry i zaprezentowania się na boisku.

Dziękujemy za zaproszenie i gościnę drużynie MUKS Zagłębie Sosnowiec. Świetna organizacja i atmosfera podczas całego turnieju sprawiła, że rozgrywki były niezwykle udane dla przyjezdnych drużyn.

Wyniki:

GRUPA B:

Orzeł Opole – APR Świdnica       15:30

Orzeł Opole – Poddębice              24:22

Orzeł Opole – Czuwaj Przemyśl   22:18

Miejsca 9-16:

Orzeł Opole – MUKS SKRWA Gostynin       26:19

Orzeł Opole – Rokitnica Zabrze                     24:16

Orzeł Opole – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 23:20

Orzeł Opole Wilanowia Warszawa                20:24

Komentarze

komentarz