Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
mini-handball-liga

Nagrody indywidualne i wyróżnienia po finale MHL 2018

Miniony weekend stał pod znakiem wielkiego święta piłki ręcznej na „Hali Gwardii” w Opolu. Ponad stu dwudziestu młodych adeptów szczypiorniaka wzięło udział w największych rozgrywkach piłki ręcznej w naszym regionie – Mini Handball Liga. Po ostatnim meczu finałowym wszystko było jasne, poznaliśmy końcową klasyfikację turnieju oraz medalistów tegorocznej edycji.  W wielkiej „czwórce” znalazły się dwie ekipy z miasta Opola oraz dwie drużyny spoza stolicy województwa opolskiego.

W rozgrywkach triumfowała  szkoła nr 1 z Opola, która po fantastycznym meczu finałowym pokonała obrońców tytułu PSP nr 3 Olimp Grodków. Na najniższym stopniu podium, po raz drugi z rzędu stanęła Szkoła Podstawowa z Zawadzkiego. Czwarte miejsce, tak mało lubiane przez sportowców, zajęli podopieczni trenera Czesława Sajko z SP nr 21.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej, nastąpiła uroczysta ceremonia zakończenia rozgrywek, podczas której organizatorzy nagrodzili wszystkich uczestników, wręczyli pamiątkowe medale, puchary oraz upominki. Dodatkowym smaczkiem ceremonii były nagrody specjalne dla najlepszych zawodników IV edycji Mini Handball Ligi. Na początku nominowanych zostało 7 zawodników, którzy przez pryzmat wszystkich czterech turniejów wyróżnili się z ponad setki uczniów.  W turniejowej „siódemce” znaleźli się przedstawiciel tegorocznych mistrzów MHL – Nico Matysiak oraz reprezentant wicemistrzów – Maksymilian Kasprzycki. Wśród nominowanych byli także zdecydowani liderzy drużyn, które zajęły niższe miejsca w rozgrywkach a wśród nich: Kacper Wilisowski z PSP nr 9, Bartosz Chmurowski z PSP nr 24. oraz Mateusz Spałek z Kolonowskiego.

Grupę wyróżnionych dopełnili Philippe Broll, reprezentant brązowych medalistów MHL 2018 oraz Maciej Garbowski, zawodnik czwartej drużyny rozgrywek – PSP nr 21.

Na deser wzorem wielkich, drużynowych imprez sportowych, pozostawiono wręczenie statuetek  za najlepszego bramkarza, strzelca i zawodnika turnieju. Najlepszym golkiperem został Kamil Kusek z PSP nr 3 Olimp Grodków, a nagrodę za najlepszego strzelca rozgrywek zgarnął Bartłomiej Rugała z PSP nr 1, który zakończył zmagania z liczbą 64 goli na koncie, co jest także nowym rekordem rozgrywek. Najbardziej wartościowym zawodnikiem Mini Handball Ligi 2018 został zawodnik srebrnych medalistów, Maciej Zawadzki ,który sięgną po statuetką MVP również w poprzednim sezonie.

Organizatorzy wyróżnili także drugi rok z rzędu Zosię Woszek z PSP nr 26 za postawę Fair – Play podczas zawodów,  po raz kolejny przyznano także nagrodę „Weterana rozgrywek” która powędrowała do trenera Bogumiła Barana  z PSP nr 1 za udział we wszystkich 16 turniejach czterech odsłon Mini Handball Ligi.