Orzeł Opole

Klub piłki ręcznej
Mini Handball Liga 2019

Harmonogram Turnieju Inauguracyjnego MHL 2019

W sobotę, 23 marca wystartuje V edycja największych rozgrywek piłki ręcznej dla dzieci w naszym regionie – Mini Handball Liga, której organizatorem jest Stowarzyszenie Klub Sportowy Orzeł Opole.

Cykl czterech turniejów zostanie zainaugurowany w przedostatnią sobotę marca w Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym GWARDIA o godzinie 9:30. W zawodach wezmą udział drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe z miasta Opola oraz ościennych miejscowości, gdyż projekt skierowany jest do uczniów IV klas oraz młodszych roczników z województwa opolskiego.
W tegorocznej edycji w zawodach rywalizować będzie 8 opolskich szkół.

Warto podkreślić, że podobnie jak w poprzednich latach, wszyscy uczestnicy otrzymają od organizatora wysokiej jakości stroje sportowe, które po zakończeniu rozgrywek staną się własnością zawodników, natomiast szkoły, których reprezentacje grają w turnieju zostaną obdarowane piłkami do szczypiorniaka, które posłużą nie tylko do przygotowania dzieci do zawodów, ale mogą zostać wykorzystane na lekcjach wychowania fizycznego, a także pozaszkolnych zajęciach SKS.
Pierwsze trzy turnieje to rywalizacja w dwóch grupach, natomiast turniej finałowy to już walka o medale. Dwie pierwsze drużyny z poszczególnych grup zmierzą się w półfinałach, następnie o miejsca na podium, natomiast pozostali także mają o co walczyć, gdyż najlepsza „ósemka” ma zagwarantowany udział w kolejnej edycji, natomiast pozostałe zespoły muszą stoczyć mecze eliminacyjne do  kolejnych rozgrywek.

W V edycji Mini Handball Ligi zobaczymy: PSP nr 1 Opole, PSP nr 24 Opole, PSP nr 21 Opole, PSP nr 26 Opole, PSP nr 3 Grodków, PSP Zawadzkie, PSP 1 Kolonowskie oraz Szkołę Podstawową z Dąbrowy.

Harmonogram I Turnieju MINI Handball Liga 2019:

Grupa A:
1. PSP 26 Opole
2. PSP 1 Opole
3. PSP 1 Kolonowskie
4. PSP 3 Grodków

1 kolejka (23.03.2019):
9:30 PSP 26 – PSP 1
10:00 PSP 1 Kolonowskie – PSP 3 Grodków
10:30 PSP 26 – PSP 3 Grodków
11:00 PSP 1 Kolonowskie – PSP 1

Grupa B:
1. PSP 24 Opole
2. PSP 21 Opole
3. PSP Zawadzkie
4. PSP w Dąbrowie

1 kolejka (23.03.2019):
9:30 PSP 24 – PSP 21
10:00 PSP Zawadzkie – PSP w Dąbrowie
10:30 PSP Zawadzkie – PSP 21
11:00 PSP 24 – PSP w Dąbrowie

Komentarze

komentarz